Projekt koncepcyjny Baltic Areny gotowy


Tak jak zapowiadano, do końca kwietnia miał zostać przedstawiony projekt koncepcyjny stadionu. Obietnicy dotrzymano. 30 kwietnia konsorcjum RKW przekazało spółce BIEG "projekt koncepcyjny wraz z zagospodarowaniem stadionu Baltic Arena".


Udostępnij na Udostępnij na

„Emisariusz przywiózł nam 50 kilogramów papierów. RKW bardzo dobrze wywiązało się ze swojego zadania. Rzeczywiście w tych papierach jest wszystko, nawet to, ile na stadionie będzie potrzeba śrubek” – mówi rzecznik BIEG-u Michał Kruszyński.

„Ile? Na odpowiedź na to pytanie jest jeszcze za wcześnie. – Każdy z członków zespołu roboczego zabrał swoją „działkę”, oczywiście od razu do niej zajrzał, ale na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że członkowie zespołu wykazali duże podekscytowanie tym faktem i że raczej nie mają co liczyć na jakiś długi weekend. Podejrzewam, że pod koniec przyszłego tygodnia, choć nie jest to data wiążąca, będzie można powiedzieć coś więcej na temat zawartości tych dokumentów” – dodaje Kruszyński.

Projekt koncepcyjny otwiera drogę do wystąpienia o pozwolenie na budowę stadionu. Wniosek ma zostać złożony do 31 lipca i wg. BIEG pozwolenie zostanie uzyskane na koniec września. Również do końca września ma zostać złożony projekt wykonawczy na prace ziemne, które rozpoczną się 15 grudnia.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze