Poważna kontuzja Huntelaara

Kontuzja odniesiona przez Klaasa-Jana Huntelaara w ostatniej kolejce Bundesligi okazała się poważniejsza niż początkowo przypuszczano. Holendra może czekać nawet kilka tygodni rozłąki z piłką, a zatem nie pomoże on swojemu klubowi w środowej walce o awans do Ligi Mistrzów.

Napastnik w miniony weekend zagrał tylko w pierwszej połowie przegranego przez Schalke spotkania z VfL Wolfsburg 0:4. Holender nie wyszedł na murawę po przerwie z powodu urazu, którego nabawił się podczas zderzenia z bramkarzem VfL, Diego Benaglio.

Wyniki niedzielnych badań były dla Huntelaara nieubłagane. Częściowe rozerwanie więzadła kolanowego może wykluczyć najlepszego snajpera Schalke nawet na miesiąc. 30-latek nie zagra w spotkaniu IV rundy eliminacji LM, w którym jego drużyna zmierzy się z PAOK-iem Saloniki.

W 1. kolejce Bundesligi Schalke zremisowało z drużyną HSV Hamburg 3:3, a Huntelaar strzelił w tym meczu dwie bramki.