Porażka młodzieżówki

4 marca 2010 Porażka młodzieżówki

W przeciwieństwie do kadry seniorów, nie najlepiej w środę poradziła sobie młodzieżówka. Reprezentacja prowadzona przez Andrzeja Zamilskiego nie sprostała Holendrom, którzy pokonali Polaków 3:2.

Polacy rozpoczęli mecz zdecydowanie lepiej od swoich rywali. W 22. minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Cetnarski.

Gol Jacka Kiełba (z lewej) nie odmienił losów spotkania
Gol Jacka Kiełba (z lewej) nie odmienił losów spotkania (fot. bialoczerwoni.com.pl)

Po dobrym początku z minuty na minutę gra Polaków wyglądała coraz gorzej, a kibice zobaczyli prawdziwą twarz Holendrów. Dwa trafienia Diego Biseswara i gol dołożony przez Siema De Jonga pogrążyły nasz zespół. „Biało-czerwoni” obudzili się na chwilę przed końcem, gdy kontaktową bramkę zdobył Jacek Kiełb, ale to już był koniec trafień w tym spotkaniu.

Była to już druga porażka Polaków z Holendrami w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy. W październiku zespół Zamilskiego przegrał w Kielcach z „Oranje” aż 0:4.