„Polski Mourinho” zwolniony


Jak donosi oficjalna strona Zagłębia Lubin dziś z funkcji trenera tego klubu zwolniony został Czesław Michniewicz. Główne powody to słabe wyniki i aż czternasto punktowa strata do lidera. Nieoficjalnie mówi się, że najważniejszą przyczyną był konflikt z prezesem oraz częścią piłkarzy.


Udostępnij na Udostępnij na

Zwolnienia spodziewała się cała piłkarska Polska. Od dłuższego czasu w Lubinie działo się coś niedobrego. Z zachwycającej obserwatorów mistrzowskiej drużyny pozostała grupa „grajków”, którym ciężko było się zrozumieć na boisku. Poza słabymi wynikami, z klubu co chwila dochodziły komunikaty o konfliktach na linii Michniewicz-Pietryszn, Michniewicz-Iwański a nawet Michniewicz-kibice. Ostatnie trzy kolejki to pasmo niepowodzeń. Popularni „Miedziowi” przegrali z Polonią Bytom, Groclinem Grodzisk i zremisowali z Jagiellonią Białystok.

Prezes Robert Pietryszyn wypowiadając się na oficjalnej stronie klubu dziękuje Michniewiczowi za wszystkie sukcesy (Mistrzostwo Polski i Superpuchar Ekstraklasy), jednocześnie nazywając rozstanie bardzo „trudnym”. Uspokaja też kibiców, że już wkrótce ujawnione zostanie nazwisko nowego szkoleniowca, tak aby nie zaburzyć przygotowań do kolejnego meczu. W 12. kolejce „Miedziowi” zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze