Polski mecz w Eredivisie

15 marca 2013 Polski mecz w Eredivisie

W piątkowy wieczór zainaugurowano 27. kolejkę Eredivisie. W meczu drużyn walczących o utrzymanie Zwolle pokonało Rodę Kerkrade 3:2. W spotkaniu wystąpiło trzech Polaków.

Piłkarze Rody wracają do domu bez zdobyczy punktowej
Piłkarze Rody wracają do domu bez zdobyczy punktowej (fot. rodajc.nl)

Mecz rozpoczął się dobrze dla przyjezdnych, którzy już w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Podanie Guusa Huppertsa wykorzystał Syryjczyk Malki. Gospodarze zdołali wyrównać już w 10. minucie, gola strzelił Bart van Hintum. Zwolle na prowadzenie wyprowadził Youness Mokhtar, lecz radość gospodarzy trwała tylko trzy minuty. Stan rywalizacji w 35. minucie wyrównał Mart Biemans. Druga połowa przyniosła tylko jedną bramkę. W 73. minucie po fantastycznej akcji gola strzelił Denni Avdić. Mimo szalonej końcówki przyjezdni nie zdołali doprowadzić do remisu. Dzięki zwycięstwu beniaminek oddala się od strefy barażowej na dystans czterech punktów.

W meczu wystąpiło trzech naszych rodaków. Całe spotkanie w barwach Zwolle rozegrał Mateusz Klich. W bramce Rody kontuzjowanego Filipa Kurto zastąpił Mateusz Prus. Natomiast Mikołaj Lebedyński pojawił się na boisku w 82. minucie.