Polska sędzina na Euro 2010


Komitet Sędziowski UEFA powołał Karolinę Radzik-Johan do sędziowania meczów rundy finałowej mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Mistrzostwa odbędą się w Skopje (Macedonia) w terminie 24.05-5.06.2010.


Udostępnij na Udostępnij na

Polska sędzina znalazła się wśród innych arbitrów głównych powołanych z Cypru, Węgier, Malty, Irlandii i Słowacji. Wszystkie panie, zanim przystąpią do sędziowania, będą musiały zdać testy sprawnościowe UEFA.

Karolina Radzik-Johan, urodzona 24.09.1980 r., karierę sędziowską rozpoczęła w 2000 roku, Ekstraligę kobiet sędziuje od 2003 r., a IV ligę męską od 2007 r.. Łącznie sędziowała już ok. 450 meczów. Pochodzi z Opola.

Po nominacji nie wiedziałam, co mam powiedzieć. Dla mnie to coś niesamowitego i megawyróżnienie. Jeszcze nie ochłonęłam po tym wszystkim. Pierwsze powołanie mam na 5-7 maja do siedziby UEFA w Szwajcarii na kurs przygotowawczy do mistrzostw Europy. Drugie już na sędziowanie finałów do Macedonii, gdzie odbędzie się turniej do lat 19. Jestem szczęśliwa z tak szybkiego awansu, bo na liście sędzin międzynarodowych znalazłam się dopiero dwa lata temu i już będę sędziowała finały – powiedziała Karolina Radzik-Johan po ogłoszeniu decyzji Komitetu Sędziowskiego UEFA.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce panowie sędziowie dostąpią zaszczytu prowadzenia spotkań w najważniejszych turniejach piłkarskich.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze