Polska pokonuje Mołdawię

20 stycznia 2014 Polska pokonuje Mołdawię

Polska pokonała Mołdawię 1:0 i to praktycznie wszystko, co można powiedzieć po dzisiejszym meczu. Wyjątkowo brzydką bramką wynik spotkania ustalił Paweł Brożek w 10. minucie.

O ile po pierwszej połowie postanowiłem wyróżnić trzech piłkarzy, tak po drugiej nie da się pochwalić nikogo. Bardzo słabe drugie czterdzieści pięć minut kończy to bezbarwne spotkanie, o którym za kilka dni nikt nie będzie pamiętał. Pozytywem po dzisiejszym meczu są chyba tylko punkty do rankingu FIFA i pierwsze 45 minut w wykonaniu Zachary, Pawłowskiego i Lewczuka. Oby następne mecze naszej kadry przyniosły nam więcej emocji!

90+3 Olkowski z dystansu przedstawił nam bardzo interesującą parodię strzału. Koniec meczu!

90+2. Po aucie sprytnie zagranym przez Brzyskiego Linetty wbiegł w pole karne, jednak rywal zablokował jego strzał w ostatniej chwili. Rzut rożny na zakończenie spotkania.

90+2. Jodłowiec fauluje rywala na jego połowie. Piłkarze marzą o zejściu do szatni.

90+1. Aut na wysokości pola karnego po szarży Linettego. Inna sprawa, że nikt nie rusza w sukurs za akcją.

90. Trzy minuty doliczone.

89. Z boiska schodzi Madej, na jego miejsce Tomasz Brzyski.

88. Końcowe minuty spotkania, o którym niedługo nie będziemy pamiętać.

86. Jodłowiec z dystansu. Strzał godny juniorów młodszych. Nie obrażając juniorów młodszych.

85. Madej dośrodkowywał, trafił w rękę obrońcy rywali. Sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego. Mamy za to rzut rożny.

84. Linetty zupełnie bez ambicji ruszył do piłki, przez co zamiast dynamicznej akcji dwóch na dwóch mamy stratę. Zupełnie niezrozumiałe zachowanie młodego pomocnika.

83. Strata Wawrzyniaka, jednak Wilusz zablokował strzał rywala. Rzut rożny dla Mołdawii.

82. Polacy utrzymują się przy piłce, wymieniają ją na swojej połowie boiska.

81. Wawrzyniak za Lewczuka. Dobry mecz prawego obrońcy, który po przerwie trochę przygasł.

79. I znów klepanie w środku pola. Strata Pazdana, strzał Gieorgiewa nad bramką.

Paweł Brożek i Dariusz Dudka
Paweł Brożek i Dariusz Dudka (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

77. Błąd Cebanu, który po dośrodkowaniu minął się z piłką, ale upadając przyjął na plecy strzał jednego z naszych piłkarzy. Potem próbował na prawym skrzydle urwać się Linetty, jednak nic z tego.

76. Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Posmac za ostro wszedł w nogi Zachary, mamy rzut wolny z okolicy 25. metra.

75. Suworow prosto w ręce Miśkiewicza z niemalże połowy boiska.

74. Faul Kokoszki w środku pola. Mógł się załapać na żółtą kartkę, jednak sędzia jest dziś dość łaskawy.

72. Błąd obrony, sam na sam z Cebanu Madej, jednak zawodnik Górnika uderza prosto w bramkarza Mołdawii.

71. Masłowski świetnie odegrał do Linettego na skrzydło, ten wychodził we dwójkę z Zacharą ale odegrał mu fatalnie, za plecy, obrońcy wyekspediowali piłkę na rzut rożny. Korner bez historii.

69. Oby zmiany wniosły trochę energii w poczynania naszej drużyny, bo w drugiej połowie ogląda się to spotkanie bardzo ciężko.

68. Potrójna zmiana. Schodzą Plizga, Golla i Brożek, a na ich miejsce Wilusz, Jodłowiec i Masłowski. Mołdawia w ataku pozycyjnym.

67. Linetty dobrze założył pressing, dzięki czemu piłkę przejął Madej. Po dośrodkowaniu Brożek próbował przejąć piłkę, ale ją stracił. Z piątego metra klasowy napastnik powinien próbować raczej strzelać…

65. Bardzo mocno dośrodkował Lewczuk, zrobił to jednak źle, nikt nie mógł zamknąć tej akcji. Zgasł trochę obrońca Zawiszy w drugiej połowie.

64. Zmiana w zespole Mołdawii. Schodzi Patras, na jego miejsce Georgiew.

63. Sidorenko dobrze wchodził w nasze pole karne, jednak jeszcze lepiej zachował się Miśkiewicz, skracając pole gry. Nie popisał się Golla, który przepuścił rywala.

63. Schodzi Pawłowski, wchodzi Linetty.

62. Plizga znów nieudanie dośrodkował. Kolejny atak pozycyjny naszej reprezentacji. Do zmiany szykowany Karol Linetty.

61. Znów faul na Zacharze. Do niego akurat pretensji mieć nie sposób. Po dośrodkowaniu Lewczuka rzut rożny dla Polaków.

60. Nie, lepiej jest rozegrać piłkę do tyłu. Emocje jak na grzybach.

60.  Faulowany w środku pola Zachara. Może z rzutu wolnego uda się dobrze dośrodkować?

59. Bardzo słabe widowisko oglądamy w drugiej połowie.

58. Mocno, lecz w środek bramki uderzył Frunza. Okres przewagi naszych rywali.

56. To właśnie piłkarze w żółtych koszulkach częściej utrzymują się przy piłce w drugiej połowie. Nasi piłkarze starają się minimalnym nakładem sił zdobyć bramkę. W starciu w środku pola ucierpiał Pazdan.

55. Frunza wchodzi za Ivanova. Mołdawianie starają się wzmocnić ofensywę.

54. Zachara do Madeja, a ten prosto w ręce bramkarza gości.

53. Sidorenko dobrze odegrał do Ginsariego, jednak z jego strzałem bez problemu poradził sobie Miśkiewicz.

51. Zmiany w drużynie Mołdawii. Dedov schodzi, na jego miejsce Suworow (który kilka lat temu grał w Cracovii), Ginsari również pojawił się na boisku, za Antoniuca.

50. Pawłowski dobrze urwał się prawą stroną, dośrodkował po ziemi, piłkę przepuścił Brożek, jednak Olkowski uderzył prosto w Cebanu. Szkoda, bo dookoła niego było sporo miejsca i zdecydowanie mógł przymierzyć lepiej. Chwilę później Madej próbował dośrodkować, jednak Posmac zablokował piłkę.

49. Madej sprytnie chciał dośrodkować do nabiegającego Lewczuka, jednak obrońca Mołdawii w ostatniej chwili zdjął naszemu obrońcy piłkę z nogi.

48. Patras bardzo groźnie, minimalnie ponad bramką! Piłka przetoczyła się po siatce.

47. Piłka dla Mołdawii na wysokości około 35 metrów od bramki Miśkiewicza.

46. Spokojna wymiana piłki w środku pola.

46. Początek drugiej połowy, zaczęła Mołdawia, ale piłka już dla Polaków!

Nie wiem, jakich wykonawców lubią nasi piłkarze, jednak można stwierdzić, że poza Lewczukiem, Pawłowskim i Zacharą wszyscy nasłuchali się Braci Figo Fagot. To właśnie oni w swoich tekstach idealnie opisali grę większości naszych reprezentantów, śpiewając, że „jak już coś robić, to byle jak”. Poza wspomnianą trójką, nasi piłkarze dają z siebie po 30%. Ciężko ocenić grę Miśkiewicza, który pracy za dużo nie ma, jednak ze swoich zadań wywiązuje się bez zarzutu. Paweł Brożek gola zdobył, bo nie zdążył przyjąć piłki (ta się od niego odbiła i przez to wleciała do bramki). Powoli rozkręcają się Olkowski i Madej, miejmy nadzieję że odciążą oni prawe skrzydło w drugiej połowie. Tak czy siak, po dość jednostronnym, ale nieszczególnie wybitnym widowisku, po pierwszej połowie jest 1:0 dla Polski!

45. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

45+1. Dedov dobrze zablokowany przez Lewczuka, piłka znów dla Polaków.

45. Plizga szukał swojego kolegi z Jagielonii, jednak Pazdan zablokowany. Kontra Mołdawii, jednak Patras zamiast do naszej bramki, trafił w jednego ze swoich kolegów. Piłka dla Miśkiewicza.

44. Kolejne dośrodkowanie aktywnego Lewczuka, rzut rożny z prawej strony.

Kamil Glik w meczu naszej kadry z Mołdawią z eliminacji MŚ
Kamil Glik w meczu naszej kadry z Mołdawią z eliminacji MŚ (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

43.Lewczuk naciskany przez rywali, jednak Polacy utrzymują się przy piłce. Źle dośrodkował z prawej strony Madej, inna sprawa, że nikt nie ruszył za akcją ofensywną. Naszym zawodnikom chyba śpieszy się do szatni.

41. Dawid Plizga ogranicza się dziś do rzutów rożnych, jednak nie wynika z nich nic szczególnego. Faul Lewczuka po za mocnym dośrodkowaniu, piłka dla naszych przeciwników.

40. W końcu akcja lewą stroną, Madej odegrał do Olkowskiego, a obrońca Górnika dał się zablokować. Rzut rożny dla „Biało-czerwonych”

39. Miśkiewicz daleko od bramki, piłkę przebił Brożek do Zachary. Ten odegrał na skrzydło do Lewczuka, który oddał futbolówkę Pawłowskiemu. Piłkarz Lecha Poznań uderzył jednak prosto w bramkarza Mołdawii.

38. Trochę za mocno odegrał Zachara do Pawłowskiego, przez co ten nie dobiegł do piłki, wychodząc na czystą pozycję na skrzydle. Szkoda!

37. Po podaniu Brożka, Plizga z dystansu uderza daleko od bramki.

36. Sidorenco był bardzo blisko pokonania Miśkiewicza, wślizg Kokoszki pomógł golkiperowi Wisły wybić piłkę poza pole bramki. Mogło być groźnie!

35.W końcu nasi piłkarze wymienili kilka szybkich, dobrych podań w okolicy pola karnego rywali. Niestety, Pawłowski niepotrzebnie wszedł w grupę rywali i z akcji nic nie wyszło.

33. Najpierw Lewczuk, a potem Pawłowski próbowali dośrodkować w pole karne rywali, do piłki za drugim razem doskoczył Zachara, jednak uderzył obok bramki.

32. W grze naszych piłkarzy brakuje zaangażowania, ciężko oprzeć się wrażeniu, że poza kilkoma zawodnikami, większość reprezentantów przechodzi dziś koło meczu. Do Pana mówię, Panie Plizga.

31. Nasi piłkarze nie grają dziś wielkiego spotkania, jednak są zdecydowanie lepsi od swoich rywali.

29. Podobać się może funkcjonowanie prawego skrzydła w naszej reprezentacji. Jednak i na lewej radzimy sobie z zamykaniem akcji naszych rywali. Cebotaru blisko zapoznał się z murawą po czystej jak łza interwencji Olkowskiego.

29. Rzut rożny bez zagrożenia bramkowego. Polacy znów zaczynają atak pozycyjny.

28. Zachara fenomenalnie urwał się obrońcom po rozegraniu piłki z Pazdanem, zagrał na pole karne do Brożka, ten jednak zamiast strzelać z pierwszej piłki próbował przejąć piłkę, przez co Cebanu zdążył z interwencją! Kolejna zmarnowana szansa napastnika Wisły…

27. Dedov zablokował Lewczuka na wysokości swojego pola karnego, Mołdawia przy piłce.

26. Fatalnie Patras z rzutu wolnego, piłka dla Miśkiewicza.

24. Świetna akcja Polaków, w końcu! Madej dobrze rozegrał piłkę z Lewczukiem na prawym skrzydle. Obrońca Zawiszy odegrał na jedenasty metr do Brożka, ale ten strzelił po ziemi zbyt blisko środka bramki Cebanu, powinno być dwa do zera!

23. Polacy przejęli piłkę (znów Zachara!), dobry pomysł przerzucenia akcji na drugą stronę przez Pazdana rozczytali jednak obrońcy rywali i nasza akcja spaliła na panewce.

22. Polacy próbowali zagrać wzdłuż linii boiska, jednak piłkę przejęli nasi rywale. Atak pozycyjny Mołdawii na wysokości środka boiska.

21. Strzał Michała Pazdana przeleciał daleko obok bramki.

20. Akcję rywali kończy Golla, szybka kontra Polaków. Świetnie urwał się Zachara, który jednak dał się zablokować w ostatniej chwili minionemu chwilę wcześniej obrońcy! Korner dla Polaków.

19. Miśkiewicz piąstkuje na kolejny korner.

19. Rzut rożny dla 96. drużyny rankingu FIFA.

17. Mołdawianie nie potrafią stworzyć sobie okazji przed naszą bramką, jednak podopieczni Adama Nawałki zbyt łatwo oddają im piłkę. Brakuje dokładnych podań!

16. „Biało-czerwoni” starają się rozgrywać piłkę, jednak grają przy tym szalenie niedokładnie. Ping-pong w środku pola. Podobać się może gra Zachary, któremu ewidentnie chce się dzisiaj biegać.

15. Ambitnie wrócił Zachara, odebrał piłkę rywalowi, Polacy przeprowadzili kontrę prawą stroną. Dośrodkowanie Lewczuka trafiło jednak prosto w ręce golkipera naszych rywali.

14. Olkowski czyści akcję rywali, jednak nie udaje nam się wyjść z kontrą. Polacy grają trochę na stojąco.

13. Piąstkowanie golkipera naszego zespołu, Mołdawia cały czas przy piłce.

13. Rzut rożny dla naszych dzisiejszych przeciwników.

12. Rzut wolny dla Mołdawii na wysokości środka boiska. Mocne dośrodkowanie prosto w ręce bramkarza naszej kadry.

10. Interwencja Miśkiewicza po akcji Mołdawii, szybka kontra Polaków zakończona wybitym dośrodkowaniem Madeja.

Artur Mierzejewski w meczu eliminacji MŚ z Mołdawią
Artur Mierzejewski w meczu eliminacji MŚ z Mołdawią (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

9.  GOL DLA POLSKI! Prawą stroną szarpnął niepilnowany Pawłowski, środkowi obrońcy Mołdawii minęli się z piłką, a ta… odbiła się od kolana Pawła Brożka i wpadła do bramki nad wybiegającym bramkarzem. Dziewiąty gol „Brozia” w reprezentacji!

8. „Biało-czerwoni” próbują wciągnąć rywali na naszą połowę, jednak zamiast rozpocząć szybką akcję, nasi obrońcy wyekspediowali piłkę daleko na połowę rywali.

7. Polacy utrzymują się przy piłce, nie potrafią jednak stworzyć sobie klarownej sytuacji.

6. Zachara mocno naciskał obrońców, dzięki czemu Lewczuk wyrzuci piłkę z autu na wysokości pola karnego Cebanu. Po wyrzucie do piłki przed polem karnym dopadł Olkowski, uderzył jednak fatalnie. Zachara próbował doskoczyć do piłki, przejął ją jednak bramkarz Mołdawii.

5. Nieudane dośrodkowanie i próba wbicia piłki w szesnastkę, od bramki rozpoczną nasi dzisiejsi rywale.

5. Pawłowski źle przyjął piłkę tyłem do bramki w polu karnym, rzut rożny dla Polaków.

4.  „Biało-czerwoni” spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola, ale tracą ją, więc faulem kontrę przerwał Pazdan. Podopieczni Adama Nawałki znów przy piłce.

3. Aut dla Mołdawian na wysokości naszego pola karnego, ale  Adam Kokoszka wybija piłkę na środek boiska, atak pozycyjny Polaków.

2. Od bramki rozpoczyna Cebanu, były piłkarz krakowskiej Wisły.

1. Faul Zachary, ale Polacy przy piłce.

17:15/0. ZACZĘLI!

17:14: Skład reprezentacji Mołdawii na dzisiejszy mecz: Cebanu – Posmac, Racu, Burghiu, Atenco – Cebotaru, Patras, Antoniuc, Ivanov, Dedov – Sidorenco

17:12: A teraz hymn Mołdawii.

17:11: Z głośników dobiega Mazurek Dąbrowskiego. Oby nasi piłkarze poważnie podeszli dziś do swoich reprezentacyjnych obowiązków.

17:10: Piłkarze obu ekip wychodzą już na boisko! Początek spotkania za niecałe pięć minut!

17:09: Nasi rezerwowi piłkarze rozsiadają się na ławce rezerwowych, zapewne za chwilę zobaczymy naszych piłkarzy wychodzących na płytę stadionu.

17:02: Do meczu pozostał niecały kwadrans! Jaki wynik wydaje się prawdopodobny? Typować można w komentarzach!

16:52: Dzisiejszy mecz rozpoczniemy z dwójką napastników w składzie. Obok Pawła Brożka w linii napadu ujrzymy Mateusza Zacharę z Górnika Zabrze

16:45: Dwa dni temu nasza reprezentacja pokonała Norwegię 3:0. Oba zespoły wystąpiły w krajowych składach. Gole dla Polski zdobyli Tomasz Brzyski, Michał Kucharczyk i Karol Linetty. Tamto spotkanie rozpoczęła jednak zupełnie inna jedenastka, żaden z zawodników, którzy dziś rozpoczną mecz, nie wyszedł w sobotę w pierwszym składzie.

16:35: Przed rozpoczęciem spotkania zapraszamy do przeczytania zapowiedzi meczu, którą napisał dla Państwa Mateusz Sobiecki. Można ją przeczytać pod adresem http://www.igol.pl/article,68116.html

16:28: Do tej pory mierzyliśmy się z Mołdawią pięciokrotnie. Reprezentanci Polski odnieśli cztery zwycięstwa, a raz padł remis. Stało się to w eliminacjach brazylijskiego mundialu za kadencji Waldemara Fornalika. Miejmy nadzieję, że dziś uda nam się pokonać rywali.

16:20: Oto skład, w którym podopieczni Adama Nawałki rozpoczną dzisiejsze starcie:

Michał Miśkiewicz – Igor Lewczuk, Wojciech Golla, Adam Kokoszka, Paweł Olkowski – Michał Pazdan, Szymon Pawłowski, Dawid Plizga, Łukasz Madej – Mateusz Zachara, Paweł Brożek.

16:18: Serdecznie witamy w relacji minuta po minucie z towarzyskiego spotkania reprezentacji Polski z Mołdawią. Nasza reprezentacja wystąpi dziś po raz kolejny w krajowym składzie, a starcie zakończy zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.