Polska najlepsza w eliminacjach. Rozkręciło się nawet San Marino


16 listopada 2014 Polska najlepsza w eliminacjach. Rozkręciło się nawet San Marino

Za nami dwa intensywne dni eliminacji do mistrzostw Europy 2016. Polacy żyją obecnie dobrym wynikiem naszej reprezentacji w meczu z Gruzją i mamy się czym chwalić. Dzięki dobrym rezultatom Polska zdominowała statystki całych rozgrywek. Wiele zaskoczeń sprawiły też jednak inne zespoły. I nie będziemy tutaj mówić o Niemczech czy Hiszpanii, ale Wyspach Owczych, Liechtensteinie i SAN MARINO.


Udostępnij na Udostępnij na

Na początek pod lupę weźmiemy mecz Grecji z Wyspami Owczymi. Po wygranej Polaków nikt zapewne nawet nie myślał, żeby włączyć to spotkanie. Grecy grali u siebie i nic nie zapowiadało ich klęski, chociaż w eliminacjach nie wiedzie im się ogólnie najlepiej. Podopieczni Larsa Christiana Olsena dokonali jednak rzeczy historycznej. Dzięki bramce Edmundssona w 61. minucie spotkania Wyspy Owcze zaliczyły pierwsze zwycięstwo na wyjeździe od 2001 roku w meczu o punkty! Dzięki wygranej mają na swoim koncie cenne trzy oczka. Grecy natomiast zajmują ostatnią lokatę w tabeli z zaledwie jednym marnym punktem, zdobytym w meczu z Finlandią.

Tak po meczu zawodnicy Wysp Owczych cieszyli się w szatni ze swojego sukcesu:

https://www.youtube.com/watch?v=d9t7swF5afQ

Jeszcze większą niespodziankę dzień później zafundowali nam natomiast zawodnicy z San Marino, którzy zdobyli pierwszy PUNKT w historii. Nasi ulubieni rywale zremisowali u siebie z Estonią i cieszyli się z tego wyczynu co najmniej tak, jakby zdobyli mistrzostwo świata (od 0:29).

https://www.youtube.com/watch?v=AFnmk9uYG98

Nikt nie chciałby być obecnie w skórze Estończyków. Przegrać z zespołem, który jest 120 miejsc niżej w rankingu FIFA i nigdy nie zremisował w meczu o punkty? Można się podłamać. Co nie zmienia jednak faktu, że San Marino dalej jest ostatnie w tabeli.

W sobotnich meczach zaskoczył również Liechtenstein, który pokonał na wyjeździe Mołdawię 1:0. Dla gości była to pierwsza wygrana od 2012 roku i ich towarzyskiego starcia z Andorą. Na koncie jak na razie mają cztery cenne punkty. Zwycięskiego gola strzelił Burgmeier, który wykonał wolnego a’la  Pirlo.

https://www.youtube.com/watch?v=mC7LwsLqv50

Polska najlepsza

Po dotychczasowych wszystkich meczach eliminacji bardzo ciekawie przedstawiają się statystyki wszystkich zespołów, spośród których znowu natrafiamy na polską reprezentację. Podopieczni Nawałki są w samej czołówce.

http://i60.tinypic.com/2dmdr2d.jpg

Poza tym Polska dominuje też w innych zestawieniach:

Najwyższa wygrana: Gibraltar – POLSKA 0:7, Irlandia – Gibraltar 7:0
Najwięcej goli w jednym meczu: Gibraltar – POLSKA 0:7, Irlandia – Gibraltar 7:0
Pierwsza przegrana Niemców od siedmiu lat w kwalifikacjach z POLSKĄ (0:2).

Najlepsi strzelcy:

  1. Danny Welbeck (Anglia) -> 5 goli
  2. Omr Damari (Izrael), Gylfi Sigurdsson (Islandia), ROBERT LEWANDOWSKI, Thomas Mueller (Niemcy)  -> 4 gole

Zawodnicy z największą liczbą asyst:

  1. Lucian Sanmartean (Rumunia), Per Ciljan Skjelbred (Norwegia), Juanfran (Hiszpania), Vladimir Weiss (Słowacja), ROBERT LEWANDOWSKI (Polska) -> 3

Oby tak dalej!

Komentarze
Obserwator (gość) - 9 lat temu

Warto przypomnieć, że Irlandia również wygrała z Gibraltarem 7:0. Fakt, że dokonała tego u siebie, ale najwięcej goli w jednym meczu nie padło tylko w meczu Gibraltar - Polska. Warto pamiętać że po czterech kolejkach komplet punktów , a więc 12-naście mają Anglicy oraz Słowacy i na tym polu Polska niestety najlepsza nie jest.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze