Polska – Irlandia: w niedzielę bez Rybusa, Milika i Jodłowca!


10 października 2015 Polska – Irlandia: w niedzielę bez Rybusa, Milika i Jodłowca!

Do najważniejszego meczu, nawet nie tyle tego roku, co ostatnich lat, pozostało 30 godzin. Oprócz walecznej i efektownej gry musimy spuentować te eliminacje korzystnym wynikiem z Irlandią. Aktualnie wiemy, że będzie to dużo trudniejsze, niż można byłoby myśleć, bo na chwilę przed spotkaniem dowiedzieliśmy się, że w niedzielę wystąpimy bez trójki kluczowych graczy.


Udostępnij na Udostępnij na

Wielka determinacja i wysiłek mają to do siebie, że wymagają od zawodników dużego nakładu zdrowia. Chwilę przed trzynastą rzecznik reprezentacji – Jakub Kwiatkowski – przekazał w obieg informację, która spadła na nas jak grom z jasnego nieba.

Klątwa lewej strony defensywy trwa nadal. Maciek Rybus doznał urazu mięśniowego. Kto go zastąpi? Najprawdopodobniej ten, który wszedł za niego w meczu ze Szkocją. Człowiek od zadań specjalnych – Kuba Wawrzyniak. Nawałka raczej nie zdecyduje się na Jędrzejczyka, który dopiero niedawno wrócił do normalnego rytmu meczowego. Łukasz Piszczek co prawda zagrał ostatnio na tej pozycji w meczu ligowym, ale po pierwsze – nie będzie opowiadał o tym występie swoim wnukom, a po drugie – bardziej potrzebujemy go na prawej obronie.

Arkadiusz Milik wypracował sobie tak mocną pozycję w naszej drużynie, że trudno oczekiwać, by ktoś mógł go zastąpić chociażby w 50 procentach. Bez napastnika Ajaxu Amsterdam reprezentacja będzie musiała zagrać nieco inaczej. Zmianą jeden do jednego byłoby wpuszczenie Artura Sobiecha, jednak jest to bardzo mało prawdopodobne.

Na papierze najmniej bolesna wydaje się absencja Tomka Jodłowca. W czwartkowej rywalizacji z doskonałej strony pokazał się Mączyński, a drugim pewniakiem w środku jest naturalnie Krychowiak. Najpewniej Adam Nawałka zdecyduje się na wystawienie dodatkowego pomocnika, którym będzie ktoś z dwójki Zieliński, Linetty. Pozostałe kandydatury nas nie przekonują, bo zupełnie bez formy jest bohater z Narodowego – Sebastian Mila, a wystawienie Ariela Borysiuka wydaje się zbyt defensywnym wyborem.

Komentarze
Jan (gość) - 7 lat temu

Może być ciężko ale trzeba ten mecz wygrać i jedziemy na Euro.

Odpowiedz
Izabela Chojrak (gość) - 7 lat temu

█▬█ █ ▀█▀ Polska - Irlandia w HD na http://bit.ly/1jo8zlT

Polecam , mąż tutaj będzie oglądał

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze