Polska-Dania: powtórka z rozrywki


W 2006 roku Leo Beenhakker rozpoczął swoją przygodę z reprezentacją Polski od meczu z Danią. Do tego spotkania, nasz zespół przystąpił w składzie, jaki występował na niemieckim Mundialu. Jak to się skończyło, wszyscy wiemy 2:0 dla Danii. Po dwóch latach, na naszej ziemi dojdzie do rewanżu, tylko w wykonaniu zupełnie nowej drużyny.


Udostępnij na Udostępnij na

Nasi rywale przylecieli do Pyrzowic w piątek wieczorem i w niedzielę wieczorem, tym samym samolotem wrócą do kraju. Jednak za nim to nastąpi to zarówno ich, jak i nasz zespół czeka ciężki mecz. Trener Duńczyków, Morten Olsen zabrał ze sobą wszystkie gwiazdy reprezentacji, dzięki czemu zobaczymy świetne widowisko. Reprezentacja Danii rozegrała do tej pory 18 meczów z czego 11 wygrała, raz zremisowała i 6 razy przegrała. Ten niekorzystny dla nas bilans może się jednak poprawić. Może, choć nie musi, bo jak podkreśla Leo Beenhakker nie wynik jest najważniejszy.

„Ostatnio pracowaliśmy nad tym, żeby grać szybciej i bardziej fizycznie, bo dziś futbol na najwyższym poziomie jest bardzo fizyczny. Dajemy teraz piłkarzom więcej odpoczynku, aby złapali świeżość na niedzielny mecz. Nadal nie będę miał obsesji na punkcie wyniku potyczki z Danią, ale będziemy chcieli przećwiczyć kilka schematów i organizację gry, którą wykorzystamy przeciwko Niemcom. Na pewno pojawią się pewne błędy, ale po to właśnie są takie spotkania w ramach przygotowań. Po meczu z Danią będziemy mieli jeszcze tydzień, aby naprawić dobre szczegóły”- powiedział Leo.

W niedzielnym spotkaniu prawdopodobnie nie wystąpią Kuba Błaszczykowski i Michał Żewłakow. Wprawdzie obaj zawodnicy już normalnie trenują z drużyną, to trener nie zamierza ich narażać. Mecz w Chorzowie będzie ostatnim, przed wylotem naszej reprezentacji na Mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii. Będzie to nie tylko mecz pożegnalny z kibicami w kraju, ale również okazja do sprawdzenia pewnych ustawień i elementów ćwiczonych podczas zgrupowania w Niemczech.

Kibice z pewnością będą oczekiwali pięknych akcji i zwycięstwa naszej drużyny, jednak to nie jest wcale takie pewne. Na trybunach zasiadać będą wysłannicy trenera Joachima Lowa i głupotą byłoby prezentowanie w meczu z Danią, zagrań, które mają pomóc nam w zwycięstwie nad Niemcami. Z resztą Leo Beenhakker wybiera się na mecz Niemców. 

Na mecz z trudnym rywalem zapraszamy w niedzielę, 1 czerwca o godz. 16:00. Relację z tego spotkania będzie można wysłuchać na antenie radia IgolFm, na którą w imieniu Krzysztofa Niedzielana, serdecznie zapraszam.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze