Polonia Glasgow na mistrzostwach Europy w FIFA20


Rozmawiamy z Oscarem Kuligiem reprezentującym Polonię Glasgow

13 maja 2020 Polonia Glasgow na mistrzostwach Europy w FIFA20

Polonia Glasgow ma już za sobą dziewięć kolejek. Na ten moment znajduje się na miejscu piątym. Czy reprezentujący Polonię Oscar Kulig liczy na dogonienie czołówki i  końcowy triumf?


Udostępnij na Udostępnij na

Oscar Kulig opowiedział nam o swoim piłkarskim idolu, planach na resztę turnieju, a także o tym, jak powstała Polonia Glasgow.

Po dziewięciu kolejkach jesteś na 5. miejscu. Namieszasz jeszcze w czołówce?

Przed turniejem zakładałem, że pierwsza ósemka to będzie sukces. Z 5. miejsca będę się cieszył. Staram się w każdym meczu urwać punkty zespołom z górnej części tabeli.

Jak długo grasz w FIFA?

W FIFA gram od 2000 roku. Ale zaczynałem grę od Winning Eleven. Potem długi czas Pro Evolution Soccer i od szesnastej edycji zmieniłem na FIFA. Więc nie długo, tak mi się wydaje.

Czy jest to Twój pierwszy tak poważny turniej?

Tak. Cieszę się, że mogę brać w nim udział.

Jakbyś ocenił poziom konkurentów?

Poziom jest wysoki. I wiem, że rywalizacja będzie do ostatniej kolejki. Jest dużo meczów i wiele się dzieje. Każdy każdego może pokonać. Jak w Premier League.

Twój bilans bramkowy wynosi zaledwie +3. W każdym meczu idziesz na całość?

W każdym meczu staram się nie tracić dużo bramek. A zawsze strzelić o jedną więcej.

Jak powstała Polonia Glasgow?

Drużyna Polonia Glasgow powstała z inicjatywy grupy przyjaciół i fanów piłki nożnej. 1 lipca 2009 roku to oficjalna data zarejestrowania klubu Polonia Glasgow FC w Szkockim Związku Piłki Nożnej, dzięki temu rozgrywamy mecze w ramach Sunday Central Amateur Football League.

Z czego klub jest utrzymywany?

Utrzymujemy się głównie ze składek zawodników oraz bliskich klubowi osób. Od czasu do czasu organizujemy turnieje, z których dochód przeznaczony jest na klub.

W jakiej lidze występujecie?

Obecnie znajdujemy się w najwyższej amatorskiej klasie rozgrywek – Premier Division.

Czy macie już jakieś sukcesy?

Największy sukces to wspięcie się przez wszystkie szczeble SCAFL aż do Premier Division. Na dużych boiskach jednak nie świętowaliśmy wielkich sukcesów, ale możemy się pochwalić sporą liczbą wygranych turniejów na boiskach 5-7 a side, czyli w których gra się po 5 lub 7 zawodników. Zorganizowaliśmy kilka turniejów, między innymi pierwszy turniej zespołów polonijnych w Szkocji (na pełnowymiarowych boiskach).

Jakie są ambicje klubowe?

Ustabilizować sytuację w drużynie pod względem kadry oraz treningów. W tym sezonie udało nam się zachować płynność finansową, dzieki czemu zapewniliśmy zawodnikom nowe stroje, torby, polówki. Teraz skupiamy się na szukaniu graczy do wzmocnienia składu oraz opracowaniu strategii treningowej oraz meczowej. Kiedy to wszystko dojdzie do skutku, będziemy walczyć o najwyższe miejsca w obecnej lidze.

Jaką funkcję pełnisz w tym zespole?

Trenuję z drużyną.

Twój piłkarski idol?

Leo Messi

***

Mistrzostwa Europy drużyn polonijnych są już za półmetkiem. Robi się coraz ciekawiej, a emocje rosną z meczu na mecz. Kto ostatecznie przeważy szalę zwycięstwa na swoją stronę? Tego możecie się dowiedzieć na Facebooku organizatora – The Eagle FC.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze