Polacy na obczyźnie


W bardzo słabym dla polskich zawodników weekendzie wybił się zaledwie Marcin Mięciel, który w wyjazdowym meczu z Ionikosem zdobył dwa gole dla swojego PAOKu.


Udostępnij na Udostępnij na

Było to odpowiednio 13. i 14. trafienie naszego napastnika. Nie rezygnuje więc z walki o koronę króla strzelców. Jednak konkurencje do tego wyróżnienia ma sporą, z Rivaldo na czele.
– Najgroźniejszym rywalem w walce o koronę króla strzelców wydaje się być Rivaldo. Gra w znakomitej ekipie, która ustawiona jest pod niego, a także ze względu na rzuty wolne.. Twierdzi były zawodnik Legii.

Na Wyspach obaj nasi bramkarze puścili po jednej bramce. Jednak o ile Artur Boruc przegrał swoje spotkanie, o tyle Manchester United z Kuszczakiem w bramce rozgromił 4:1 Bolton. 25-letniego bramkarz pokonał z rzutu karnego Garry Speed na cztery minuty przed końcem spotkania. Wydawało się, że Polak obroni tę jedenastkę, jednak w tylko sobie znany sposób przepuścił piłkę do siatki.

Kamil Kosowski pojawił się na ostatnie cztery minuty spotkania i zaliczył swój 19 występ w Serie A, zrównując się tym samym z Władysławem Żmudą, który przed laty występował w US Cremonese.
Odkąd do Southampton trafił Marek Saganowski w klubie dzieje się źle. Najlepszy strzelec zespołu – Grzegorz Rasiak – zaciął się i wylądował na ławce rezerwowych, a sami „Święci” grają tragicznie, częściowo zaprzepaszczając szansę na awans do Premiership. Jedynie wszystko układa się „Saganowi”, który trafił do siatki już po raz czwarty.
W Borussi po zmianie trenera pogorszyła się sytuacja Lebiego Smolarka, który zawitał na ławce rezerwowych. Nowy manager preferuje ustawienie 4-4-2, w którym nie ma miejsca dla naszego skrzydłowego.
Z Pucharem UEFA pożegnał się Mariusz Lewandowski, bowiem jego Shahtar uległ po dogrywce Sevilli 2:3. Polak zawinił przy jednej bramce i jak sam twierdzi – ta sytuacja śni mu się po nocach.
Radosław Matusiak, mimo intensywnej rozgrzewki, nie dostał szansy pokazania się na boisku. Jego Palermo już od bardzo dawna nie wygrało meczu i wszystko na to wskazuje, że wkrótce pożegna się z czwarta lokatą gwarantującą udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Tym razem nic dobrego nie można napisać o Rafale Grzelaku i Przemysławie Kaźmierczaku bowiem… swój mecz rozegrali po zamknięciu numeru.

Komentarze
Bartosz Ratajczyk (gość) - 17 lat temu

1. Skoncentruj się nie tylko na weekendzie, ale całym
minionym tygodniu; zazwyczaj to słuszne podejście,
ale np. Lewandowski grał w europejskich pucharach
2. O tym, że piłkarze (znów) siedzą na ławie też
warto napisać - szczególnie w przypadku Smolarka i
Matusiaka
3. Southampton "definitywnie zaprzepaściło szanse na
awans"? Bez przesady - ile zespołów bierze udział w
barażach do Premiership?
4. O pozostałych zawodnikach (np. Jeleń, Wichniarek,
Wasilewski) też można by cos napisać. Nawet zdanie że
nie wyróżnili się specjalnie byłoby na miejscu

Odpowiedz
Bartosz Ratajczyk (gość) - 17 lat temu

"Tym razem nic dobrego nie można napisać o Rafale
Grzelaku i Przemysławie Kaźmierczaku bowiem…
swój mecz rozegrali po zamknięciu numeru."

O ile pamiętam obaj grają w Boavista Porto, które
rozegrało swój mecz 16.03. Dziś gra Sporting Braga
Marcina Chmiesta.

Odpowiedz
~Artur (gość) - 16 lat temu

Bardzo fajny artykuł!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze