Platini rezygnuje ze stanowiska szefa UEFA!


9 maja 2016 Platini rezygnuje ze stanowiska szefa UEFA!

Michel Platini kończy swoją karierę jako szef Europejskiej Federacji Piłkarskiej. Sześcioletnie zawieszenie przez Trybunał Arbitrażowy zostało skrócona do czterech lat, jednak ta decyzja nie miała żadnego wpływu na postępowanie Francuza. O wszystkim poinformowali jego prawnicy.


Udostępnij na Udostępnij na

Platini nie doczekał się ułaskawienia, a próba apelacji zakończyła się całkowitym fiaskiem. Kara została skrócona do czterech lat, jednak to i tak kompletnie pogrąża legendę „Trójkolorowych”. Szósty prezes UEFA ma podać się do dymisji. Kiedy? – Michel Platini ogłosił, że zrezygnuje ze stanowiska na najbliższym kongresie – poinformowali jego prawnicy cytowani przez „Deutsche Welle”.

Były piłkarz Juventusu FC pełnił funkcję szefa europejskiej federacji od 26 stycznia 2007 roku. Zawieszenie miało związek z aferą korupcyjną. Francuz był kandydatem i liderem w wyścigu po fotel prezydencki w Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Po wypłynięciu niekorzystnych informacji ogłosił wycofanie się z konkursu. Szefem FIFA został Gianni Infantino.

Treść oświadczenia CAS:

https://pbs.twimg.com/media/CiAQ9RlWsAIEEe0.jpg

Kto zastąpi go na stanowisku? W tej chwili funkcję zawieszonego Platiniego piastuje Angel Maria Villar, legenda Athleticu Bilbao. Czy średnio kojarzony zawodnik ma szansę na zachowanie stołka w wyniku wyborów? A może w najbliższym czasie swoją kandydaturę ogłosi prezes PZPN, Zbigniew Boniek? Chcielibyście zobaczyć go na czele Europejskiej Federacji Piłkarskiej?

[interaction id=”573059ab5dc790645b0d4e6d”]

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze