Piast pokonał Herculesa Alicante

30 stycznia 2014 Piast pokonał Herculesa Alicante

Drużyna Piasta Gliwice w czwartym sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Alicante wygrała 2:0 z rezerwami miejscowego Herculesa. Zwycięstwo polski zespół zapewnił sobie jeszcze w pierwszej połowie meczu, po strzałach Tomasza Podgórskiego i Rabioli.

Gliwiczanie od początku narzucili swój styl gry i to oni rozdawali karty w tym meczu. Do 40. minuty gracze Herculesa skutecznie odpierali ataki Polaków, jednak wtedy sfaulowany w okolicach pola karnego został Rabiola i do piłki podszedł Tomasz Podgórski, który trafił pierwszego gola w meczu.

Pięć minut później padła druga bramka, której autorem był Rabiola. Piłkarz wypożyczony z S.C. Braga wykorzystał dobre podanie od Rubena Jurado i podwyższył na 2:0.

Radość Piłkarzy Piasta Gliwice po bramce Tomasza Podgórskiego
Radość Piłkarzy Piasta Gliwice po bramce Tomasza Podgórskiego (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

Był to już czwarty pojedynek sparingowy i drugi wygrany na zgrupowaniu w Alicante. Poprzednio gliwicka ekipa zmierzyła się z rezerwowym składem Elche (1:0), CSKA Moskwa (0:0) i Shanghai Shenhua (1:1).

Hercules Alicante BPiast Gliwice 0:2 (0:2)
0:1 – Tomasz Podgórski 40′
0:2 – Rabiola 45′

Piasta Gliwice:Jakub Szumski – Bartosz Szeliga, Hebert Silva, Kornel Osyra, Mateusz Matras – piłkarz testowany I (46′ piłkarz testowany), Łukasz Hanzel, Tomasz Podgórski – Ruben Jurado – Rabiola (62′ Piotr Kwaśniewski).