Pele otrzymał nagrodę od Beckhama


Dwaj wybitni futboliści, Pele i David Beckham, spotkali się w środowy wieczór na charytatywnym bankiecie w Nowym Jorku. Wyraźnie zaszczycony Anglik wręczył tam 3-krotnemu Mistrzowi Świata nagrodę za dorobek życiowy.


Udostępnij na Udostępnij na

Nowy Jork, 20 Marca 2008 – Dwaj wybitni futboliści, Pele i David Beckham, spotkali się w środowy wieczór na charytatywnym bankiecie w Nowym Jorku. Anglik wręczając Pelemu nagrodę za dorobek życiowy ukłonił się w jego kierunku, a potem w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że ten moment był dla niego „zaszczytny i wyjątkowy”. Były gracz Man U i Realu Madryt zapewniał także, że nie żałuje przejścia do MLS, bo zarówno on jak i jego rodzina są w Los Angeles bardzo szczęśliwi.

67-letni Pele po otrzymaniu nagrody żartobliwie odniósł się do swoich osiągnięć w USA w porównaniu z Beckhamem, mówiąc, że Davidowi teraz wszystko przychodzi łatwiej. Za jego czasów bowiem rywalizowało sie na nierównych i piaszczystych murawach a i zainteresowanie piłką nożną w latach 70-tych było zupełnie inne. Życzył jednak Anglikowi powodzenia mówiąc że: „Ten czas należy do niego”.

Pieniądze z tej ekskluzywnej kolacji (1250 dolarów za osobę) wesprą nowojorską szkółkę piłkarską Harlem Youth Soccer.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze