Pawelec: Tworzymy monolit


15 maja 2011 Pawelec: Tworzymy monolit

Ważna wygrana Śląska w meczu z PGE GKS-em Bełchatów dodała piłkarzom z Wrocławia pewności siebie. Mariusz Pawelec przyznał, że drużyna tworzy jedność i to jest jej głównym atutem.


Udostępnij na Udostępnij na

Trzeba przyznać, że pierwsza odsłona nie była najlepsza w Waszym wykonaniu, ale po przerwie wykorzystaliście niemal wszystkie sytuacje i zdobyliście ważne trzy punkty.

Przede wszystkim cieszę się, że udało się pokazać charakter, walkę i w trudnych momentach potrafimy wynik niekorzystny zmienić w korzystny. To świadczy o tym, że tworzymy monolit, ciekawy zespół i gramy dalej.

Nieco pasywnie zachowałeś się przy bramce Dawida Nowaka, ale ostatecznie nie miało to wpływu na rezultat tego meczu.

Mariusz Pawelec (przy piłce) przyznaje, że Śląsk pokazał charakter
Mariusz Pawelec (przy piłce) przyznaje, że Śląsk pokazał charakter (fot. Filip Susmanek/ iGol.pl)

Jestem świadomy mojego błędu przy bramce napastnika GKS-u, dałem się przepchnąć. Piłka była zagrana głęboko w pole karne, nie zorientowałem się, że Nowak jest za moimi plecami. Na szczęście kolegom udało się odrobić straty i cieszymy się z korzystnego wyniku.

Po pierwszej połowie wydawało się, że może być trudno nawet z remisem. Tym bardziej, że sytuacji stworzyliście jak na lekarstwo.

GKS to bardzo dobra drużyna, co pokazali w pierwszej połowie. Dobrze operują piłką, ciekawie ją wymieniają, ale taki wynik jest dla nas bardzo dobry i tylko to się liczy.

Jeśli chodzi o kwestie pozaboiskowe, dzisiaj graliście bez kibiców, a może okazać się, że resztę spotkań rozegracie w podobny sposób. Nie deprymuje Was ten fakt, mając w głowach pozycję wicelidera?

Dzisiaj graliśmy dla kibiców. Nasi kibice niosą nas do przodu w trudnych momentach, szczególnie tutaj, przy Oporowskiej. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli występować przy pełnych trybunach.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze