Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2023


Świetny event w Uniejowie za nami. Czekamy na kolejną edycję.

6 lipca 2023 Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2023

W dniach 24-25 czerwca 2023 roku, na kompleksie boisk im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie, rozegrany został turniej piłkarski „Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2023”, którego ambasadorkami były Ewa Pajor i Agata Tarczyńska. W rywalizacji piłkarek urodzonych w latach 2009-2011 najlepsza okazała się drużyna Tęcza Bydgoszcz, drugie miejsce zajęła drużyna Diamonds Academy, a na najniższym stopniu podium uplasował się VfL Wolfsburg.


Udostępnij na Udostępnij na

Dzień przed rozpoczęciem rywalizacji, gości przywitały na oficjalnym otwarciu Ewa Pajor i Agata Tarczyńska:

Cieszymy się, że po kilku miesiącach przygotowań po raz kolejny możemy powitać wszystkich na turnieju Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2023 – powiedziała Agata Tarczyńska.

Rywalizacja na boisku rozpoczęła się w sobotę i trwała do niedzieli. Najlepsza okazała się Tęcza Bydgoszcz, która w finałowym spotkaniu pokonała Diamonds Academy 2:0, a Nina Piasecka, grająca w drużynie triumfatora rozgrywek, została z 7 bramkami najskuteczniejszą zawodniczką turnieju. W meczu o trzecie miejsce kibice mieli możliwość oklaskiwać bramkarki Beniaminka Krosno i VfL Wolfsburg. W regulaminowym czasie gry utrzymywał się wynik 0:0, a w rzutach karnych prawdziwy popis dały obie bramkarki, z których minimalnie lepsza okazała się Enna Bothmann, a jej Wolfsburg pokonał drużynę z Krosna 6:5. Bothmann została uznana najlepszą bramkarką turnieju. Ostatnie wyróżnienie indywidualne MVP dla najbardziej wartościowej zawodniczki powędrowało do Michaliny Wiśniewskiej, która grała pierwsze skrzypce w drużynie Pajor Tarczyńska Team.

Tegoroczny poziom turnieju, był bardzo wyrównany, z czego bardzo się cieszę. Organizacyjnie również bardzo fajnie to wygląda, a dla mnie najważniejsze jest żeby młode piłkarki były zadowolone, bo ten turniej jest dla nich – podsumowała event w Uniejowie Ewa Pajor.

Organizatorzy następną edycję turnieju planują na grudzień, jednak oficjalnie nie poznaliśmy jeszcze ani miejsca, ani konkretnej daty.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze