On nie powinien grać w piłkę!


Cała Anglia wstrząśnięta jest kontuzją Eduardo da Silvy, której Brazylijczyk z chorwackim paszportem doznał w 4. minucie potyczki Arsenalu z Birmingham City. W niegroźnej sytuacji obrońca The Blues, Martin Taylor z impetem wszedł wyprostowaną nogą w lewą nogę Eduardo. Aż siedem minut trwało znoszenie atakującego Kanonierów z boiska. Pierwsze diagnozy lekarzy były przerażające- złamanie z przemieszczeniem i bardzo długa pauza, wykluczająca występ piłkarza w EURO 2008. - Taylor to bandyta! On nie powinien nigdy więcej grać w piłkę- grzmiał po meczu, menedżer Arsenalu, Arsene Wenger.


Udostępnij na Udostępnij na

Tylko ludzie o mocnych nerwach mogli oglądać stracie Taylora z Eduardo. Atak wyprostowaną nogą, a później przerażenie i krzyk gwiazdy reprezentacji Chorwacji, gdy spostrzegł, że doznał otwartego złamania. – Cesc Fabregas wyglądał jakby zobaczył ducha, Emmanuel Adebayor wyciągnął ręce ku górze i zaczął się modlić, a Eduardo wciąż leżał na murawie, trzymając się za nogę i krzycząc. Wiedziałem już wówczas, że coś jest nie tak – dokładnie opisał moment kontuzji swojego asa, Wenger. Największy szok przeżył jednak były napastnik Dinama Zagrzeb, który zemdlał, widząc co stało się z jego kończyną. Mecz został przerwany aż na siedem minut, bo tyle czasu trwało znoszenie z boiska kontuzjowanego gracza. Konieczne było użycie maski tlenowej, bo będący w wielkim szoku Eduardo stracił przytomność.

Winowajca tragedii Chorwata z miejsca wyleciał z boiska. Na Wyspach dyskutuje się o tym czy Taylor faktycznie przypadkiem sfaulował rywala czy też zrobił to celowo. Więcej zwolenników ma ta druga teoria, tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę dwa fakty. Po pierwsze, mecz był dopiero w początkowej fazie, zaś Taylor wcale nie był ostatnim przed bramkarzem, obrońcą Birmingham i jego koledzy z defensywy z pewnością mogliby powstrzymać Eduardo, gdyby ten urwał się ostatecznie, największemu w tym momencie, wrogowi Londynu. Po drugie, dziwi reakcja 29-letniego gracza, który zamiast od razu pdobiec z przeprosinami do napastnika Arsenalu, uśmiechał się, tak jakby dokonał niebywałego czynu. A wcale tak nie było. Kto wie czy nie zniszczył kariery jednego z najlepszych zawodników tego sezonu w Premiership. Na zachowanie Taylora, inni gracze z The Emirates Stadium zreagowali błyskawicznie. Matthieu Flamini o mały włos go nie pobił i szczęście, że sędzia szybko wyrzucił brutala z Birmingham z boiska, bo inaczej na St.Andrews mogłoby dojść do naprawde krwawej jatki.

Do rękoczynów na szczęście nie doszło, za to już po zakończeniu spotkania zmasowany atak na Taylor`a przypuścił Wenger. – To bandyta! – stwierdził francuski szkoleniowiec na pomeczowej konferencji. On nie powinien już nigdy grać w piłkę! Ten wślizg nie miał nic wspólnego z walką o piłkę. Widziałem już wiele takich starć i wiem jak wygląda zażarta rywalizacja o futbolówkę, a jak celowy atak na nogi rywala. Wiem zatem jedno- ktoś kto robi takie rzeczy, powinien mieć dożywotni zakaz gry w piłkę. Co prawda po jakimś czasie, boss Kanonierów przyznał, że w swojej wypowiedzi działał pod wpływem emocji i przesadził karząc Taylor`owi zawiesić buty na kołku, ale…wcale nie musiał tego robić, bo tej sytuacji nie można od tak zamieść pod dywan. Nie rozumieją tego niestety w Birmingham, gdzie każdy kto może, wspiera Taylor`a…podkreślając jak wspaniała dla każdego trenera jest współpraca z tym piłkarzem. – Wierzcie mi, że Martin nie jest wcale typem „brutala” – powiedział menedżer Birmingham, Alex McLeish. Myślał, że tym wejściem, nie zrobi (!) krzywdy rywalowi. Daleki od ataków jest również były coach The Blues, Steve Bruce. – Taylor to prawidziwy zawodowiec i współpraca z nim to naprawdę prawdziwa przyjemność. Pracowałem z „Wielkim Tinym” przez wiele lat i złego słowa nie mogę na niego powiedzieć – przyznał Bruce. Klub z St.Andrews zdobył się jedynie na komunikat, w którym życzy Eduardo jak najszybszego powrotu do zdrowia i informuje, że jego piłkarz nie sfaulował Chorwata celowo. Sam Taylor w żaden sposób nie odniósł się do sytuacji. A powinien.

Obok Wengera, najbardziej ciężkim urazem Eduardo da Silvy przejął się selekcjoner Hrvatsky, Slaven Bilić. W końcu Brazylijczyk z chorwackim paszportem zdobył dla Chorwacji w el.EURO 2008 aż 10 goli (więcej tarfień na koncie miał tylko David Healy), a tymczasem na ME do Austrii i Szwajcarii na 99,9% nie pojedzie. – EURO 2008 to w tej chwili najmniejszy z problemów – przyznał Bilić. Najważniejsze, żeby Eduardo jak najszybciej wrócił do zdrowia. A to znacznie ważniejsze niż ta impreza. Głos w tej sprawie zabrał również kolega Eduardo z chorwackiej kadry, Niko Kovac. – Nie mogę uwierzyć w to co się stało – powiedział. Po prostu nie mogę…

Tymczasem kibice Kanonierów wpadli na pomysł aby Taylor nie grał w piłkę tak długo, jak długo leczyć się będzie Eduardo da Silva. Może to jest sprawiedliwe rozwiązanie? Bo Taylor po zakończeniu okresu karencji wróci do gry, zaś snajper Arsenalu i reprezentacji Chorwacji leczył się będzie znacznie dłużej niż Martin T. czekał na zakończenie okresu dyskwalifikacji.

Komentarze
Maciek Moderski (gość) - 16 lat temu

Według mnie Taylor powinien zostać zawieszony do
końca sezonu, albo do końca absencji Eduardo. To
naprawdę przykre co wydarzyło się temu zawodnikowi.
Takich rzeczy w ogóle nie powinno być w piłce nożnej.

Odpowiedz
Mateusz Ruchała (gość) - 16 lat temu

akurat kiedy był w tak wysokiej dyspozycji...

Odpowiedz
Hejan89 (gość) - 16 lat temu

Jak sie okazało to najgorszy przypadek po złamaniu
nogi przez larssona i cisse, eduardo jest juz po
operacji, a pierwsze diagnozy są na tyle złe, że nie
wiadomo czy chorwat w ogole wybiegnie na boisko do
konca zycia. Kara na taylora moze byc roztrzygnieta
najpozniej pod koniec marca, na raize wiaodmo ze
został on zawieszony na dwie kolejki.Brytyjskie media
dodaja ze taylor moze dostać też grubo po kieszeni.
Moim zdaniem ten "gościu" nie spodziewal sie
takiego skutku, ale powinien zostać ukarany
zaweiszzeniem do konca sezou. Osobiscie bardoz
prezylem ten niemiły fakt, a same video tworzy we
mnie niezbyt ciekawe uczucia - delikatnie mowiac.

Odpowiedz
Maciek Moderski (gość) - 16 lat temu

Właśnie. Ma ktoś Video z tego zdarzenia ? Jeśli tak
proszę podać linka, jesli można.

Odpowiedz
Sławomir Kruczek (gość) - 16 lat temu

Ogromna tragedia. Macie tu link do zdjęcia jego nogi:
http://www.dziennik.pl/foto/article100495/Photonews_B
ox_SPORT.html?id=128824

Odpowiedz
Sławomir Kruczek (gość) - 16 lat temu

Tu macie Video>
http://www.milanos.pl/video.php?cat=23&id=7660

Odpowiedz
Patryk Wojcieszek (gość) - 16 lat temu

trzeba go surowo ukarać bo gra w Premiership staje
się coraz ostrzejsza. Mną osobiście bardzo wstrząsnął
przypadek Petra Cecha, ale ten Eduardo wcale nie jest
lepszy o ile nie gorszy. Taylora powinna czekać
bardzo surowa kara i tyle.

Odpowiedz
Paweł Pieniążek (gość) - 16 lat temu

Za co go mają zawiesić? Za faul, bo kolesiowi złamał
nogę? Jakoś jeden Chińczyk, czy Japończyk jak zrobił
to Cisse to nie było żadnych wontów. Zostawcie
Taylora!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze