Obejrzyjmy ich jeszcze raz! Wielkie gwiazdy wracają do gry dla UNICEF


2 listopada 2015 Obejrzyjmy ich jeszcze raz! Wielkie gwiazdy wracają do gry dla UNICEF

Już za niespełna dwa tygodnie szykuje się wielkie święto dla fanów futbolu, przede wszystkim tych najbardziej sentymentalnych. Ambasador UNICEF David Beckham z racji tego, że już od dekady wspiera fundację humanitarną mającą na celu pomaganie dzieciom z całego świata, postanowił zorganizować mecz charytatywny i to nie byle jaki. 14 listopada na Old Trafford gwiazdy Wielkiej Brytanii i Irlandii zmierzą się z resztą świata. Zestawienia obu drużyn są zapierające dech w piersiach.


Udostępnij na Udostępnij na

– Chcę świata, w którym dzieci mogą dorastać oddzielone od przemocy, wolne od ubóstwa i zdrowe. Ten mecz jest świetną okazją, by zwiększyć świadomość i zdobyć środki potrzebne na pomoc dla najbardziej potrzebujących – tak „Becks” wypowiada się o swojej działalności dla UNICEF i nadchodzącym spotkaniu. Kolejny raz będzie miał okazję, by zagrać pod wodzą sir Aleksa Fergusona, z którym rozstawał się w dość minorowych nastrojach.

W 2003 roku w przerwie meczu z Arsenalem Szkot wykorzystał swoją popularną metodę suszarki i w napływie złości cisnął w Anglika butem, co Beckhamowi – delikatnie mówiąc – się nie spodobało. – Moment, w którym piłkarz zaczyna myśleć, że jest większy od trenera, to czas, żeby opuścił drużynę, a David w pewnym momencie zaczął tak myśleć – tak skomentował to zdarzenie „Fergie” w swojej autobiografii.

Oprócz wspomnianych sław kibice „Czerwonych Diabłów” będą mieli kolejną szansę, by zobaczyć na boisku swoich wielkich idoli. Giggs, Solskjaer, Scholes, Ferdinand, Butt, van der Sar, Andy Cole i Dwight Yorke to nazwiska, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii klubu.

W odwodzie są również inni zawodnicy, którzy w trakcie swojej kariery nie grywali w Premier League. Z wytęsknieniem będziemy czekali na kapitana drużyny reszty świata – Zinedine’a Zidane’a, wspomaganego przez Ronaldinho czy też Luisa Figo.

Zawody będzie sędziował, wybrany sześciokrotnie z rzędu najlepszym arbitrem wg FIFA, Pierluigi Collina.

Koszt oglądania takiego widowiska, w którym zagrają dwie ekipy z siłą rażenia pozwalającą na spokojne granie w każdej lidze świata, nawet teraz, wynosił 21 funtów. Czas przeszły nieprzypadkowy, ponieważ wszystkie bilety zostały już wyprzedane.

Dla Beckhama będzie to jeden z siedmiu meczów organizowanych z okazji swojego jubileuszu. Poza tym planuje rozegrać sześć meczów na sześciu różnych kontynentach, lokalizacje tych spotkań są już znane, będzie to zamarznięte boisko w Antarktydzie, ulice Buenos Aires, Papua Nowa Gwinea, pustynia w Dżibuti, Miami oraz Nepal. Całość będzie kręcona przez BBC i transmitowana w 2016 roku jako film dokumentalny pt. „‘Beckham: For the love of the game”.

Z UNICEF-em współpracuje wiele gwiazd ze świata piłki nożnej, a o samej fundacji nie pozwalają nam zapomnieć koszulki FC Barcelona, na których stale pojawia się jej logo. Tym razem promocja organizacji wchodzi na jeszcze wyższy poziom, skutkiem czego lobbyści piłki kopanej choć na chwilę będą mogli wyjść z nostalgii za tym, co było kiedyś.

Komentarze
Cezary Bednarczyk (gość) - 7 lat temu

Witam!
Gdzie będzie można obejrzeć to widowisko, poza Manchesterem oczywiście?

Odpowiedz
Tomasz Góral (gość) - 7 lat temu

Jeszcze nie było żadnej oficjalnej informacji, a przynajmniej ja się z takową nie zetknąłem ;)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze