Nowy zawodnik w 1. FC Nürnberg


30 maja 2010 Nowy zawodnik w 1. FC Nürnberg

Rubin Rafael Okotie został nowym piłkarzem Norymbergi. Poprzednim klubem 22-latka była Austria Wiedeń. Okotie trafił do Niemiec za darmo.


Udostępnij na Udostępnij na

Rubin Okotie zasilił drużynę Norymbergi
Rubin Okotie zasilił drużynę Norymbergi (fot. Hanna Urbaniak/iGol.pl)

Młody Austriak opuścił cały poprzedni sezon z powodu kontuzji kolana. O swoim transferze powiedział: – My w Austrii śledzimy z wielkim zainteresowaniem niemiecką Bundesligę. Dla mnie zawsze interesujący był fakt, że 1. FC Nürnberg grał skutecznie w piłkę, mając w składzie wielu młodych graczy. Z tego powodu uważam, że mój krok jest właściwy.

Co ciekawe, zawodnik posiada obywatelstwa nigeryjskie, pakistańskie oraz austriackie. W reprezentacji narodowej Austrii młody napastnik zadebiutował w 2008 roku i zaliczył w niej dotychczas cztery występy bez bramki.

Najnowsze