Nowy trener Mainz


FSV Mainz ogłosiło nazwisko nowego szkoleniowca zespołu. Od przyszłego sezonu pierwszą drużynę klubu z Moguncji trenować będzie Kasper Hjulmand.


Udostępnij na Udostępnij na

Wraz z końcem sezonu dotychczasowy trener, Thomas Tuchel, zdecydował się odejść i poszukać nowych wyzwań. W związku z tym działacze zaczęli poszukiwania nowego kandydata na zwolnione stanowisko.

Wybór padł na Hjulmanda, który podpisał trzyletni kontrakt. 42-latek nie jest znanym trenerem, natomiast jest uważany w Danii za bardzo dobrego szkoleniowca. W 2012 roku doprowadził FC Nordsjaelland od mistrzostwa kraju oraz występów w Lidze Mistrzów.

Zadowoleni z pozyskania Duńczyka są włodarze niemieckiego klubu. – Kasper idealnie prasuje do naszego projektu. Jest ogromnym profesjonalistą, który nie boi się stawiać na młodych zawodników. Ponadto preferuje ofensywny futbol, który podoba się kibicom. Wierzymy, że jest to odpowiedni człowiek do kontynuowania bardzo dobrej pracy wykonanej przez Thomasa Tuchela.

Sam zainteresowany również nie ukrywa podekscytowania nowymi wyzwaniami. – Kiedy rezygnowałem z pracy w poprzednim klubie, liczyłem, że minie trochę czasu, nim znajdę idealne miejsce dla siebie. Po rozmowach z władzami Mainz byłem ogromnie zaskoczony faktem, jak bardzo wizja tego klubu pasuje do moich preferencji. Trudno o lepsze miejsce pracy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze