Niemieckie portale przed półfinałem z Brazylią


7 lipca 2014 Niemieckie portale przed półfinałem z Brazylią

Reprezentacja Niemiec po raz kolejny awansowała do półfinału wielkiej piłkarskiej imprezy. O czym piszą portale internetowe z kraju naszych zachodnich sąsiadów na dzień przed kluczową potyczką z Brazylią?


Udostępnij na Udostępnij na

Kicker.de: Dante nie może doczekać się meczu z Niemcami

Strona internetowa najsłynniejszego niemieckiego magazynu piłkarskiego w jednym z tekstów koncentruje się na osobie Dantego, który prawdopodobnie zastąpi na środku obrony pauzującego za żółte kartki Thiago Silvę. Sam obrońca Bayernu dość kurtuazyjnie wypowiada się na temat swoich szans na występ. – Henrique i ja jesteśmy gotowi do gry, zobaczymy, co zdecyduje Scolari – mówi cytowany na łamach „Kickera”. Przy okazji dowiadujemy się, że brazylijski obrońca mistrzów Niemiec w trakcie turnieju już kilka razy wymieniał sms-y z kolegami z drużyny – Manuelem Neuerem, Philippem Lahmem i Bastianem Schweinsteigerem.

Welt.de: Muellera nikt nie zrozumie

Również internetowa wersja „Die Welt” skupia się na graczach Bayernu, którzy tym razem staną po różnych stronach barykady. Wspomniany wyżej Schweinsteiger komplementuje Dantego, ale zauważa też, że on i koledzy z klubowej drużyny znają jego słabe i mocne strony. – On wie jednak również o naszych atutach i słabościach, może z wyjątkiem Thomasa Muellera. Z nim to nikt nie ma pojęcia, co się wkrótce stanie – żartuje cytowany na łamach „Die Welt” Schweinsteiger.

SportBild.de: Klasyfikacja trenerów – Jorge Luis Pinto najlepszy

Redakcja sportowa „Bildu” podjęła się sklasyfikowania trenerów wszystkich drużyn mundialu. Pierwsze miejsce przypadło szkoleniowcowi Kostaryki, Jorge Luisowi Pinto.  „Mierzący 165 centymetrów trener sprawił nam wielką przyjemność. Jego zespół pod względem taktycznym znajdował się w czołówce wszystkich uczestników mistrzostw” – czytamy. Na drugim miejscu sklasyfikowano Louisa van Gaala za genialną zmianę bramkarzy przed serią rzutów karnych w meczu z Kostaryką oraz dobre zestawienie personalne młodej drużyny, uzupełnionej o kilku doświadczonych graczy. Na drugim biegunie znaleźli się z kolei trenerzy faworytów: Vicente del Bosque (29. miejsce), Paulo Bento (30.), Cesare Prandelli (31.) oraz Fabio Capello (ostatnia, 32. lokata), któremu niemieccy dziennikarze wytykają ogromne zarobki i brak wyników.

Welt.de: Wyślij pan mężczyzn na boisko, panie Loew!

Jeszcze raz wracamy na moment do portalu „Die Welt”. Tam Lars Wallrodt poprzez list otwarty zwraca się do selekcjonera reprezentacji Niemiec. Dziennikarz woli uniknąć kolejnego rozczarowania i apeluje do Joachima Loewa. „Niemiecka jedenastka znowu zagra w półfinale, ale równocześnie wracają wspomnienia sprzed dwóch lat. Panie Loew, nie popełnij pan tych samych błędów!” – czytamy na wstępie. Dziennikarz prosi selekcjonera, by nie przesadził z analizą przeciwnika i nie dostosowywał ustawienia swojego zespołu pod Brazylijczyków. „Proszę, niech nie przebudowuje pan składu swojej drużyny, by dopasować się do rywala. Jeśli teraz naprawdę dorośli (piłkarze reprezentacji Niemiec – przyp. red.), niech pozwoli im pan grać swój styl. Niech nie popełni pan jeszcze raz błędów z meczu Niemcy – Włochy. Wyślij pan mężczyzn na boisko! W niedzielę wieczorem chcę znowu pisać o supertrenerze!” – pisze Wallrodt.

Spox.de: Nowa hierarchia w obronie

W portalu Spox.de peany pochwalne na cześć Mattsa Hummelsa. Andreas Lehner chwali obrońcę Borussii za dotychczasową postawę na mundialu. „Pięć meczów w Brazylii pokazało, że hierarchia środkowych obrońców w kadrze przesunęła się na korzyść Hummelsa. Jeszcze kilka tygodni temu toczyła się dyskusja na temat, kto z dwójki Hummels – Boateng powinien być partnerem Mertesackera. Teraz to piłkarz z Dortmundu jest jasnym numerem jeden w tym rankingu” – twierdzi dziennikarz, który przy okazji przypomina, że nie zawsze zawodnik ten zasługiwał za swoje mecze w kadrze na pochwały. Wspomniany zostaje, zakończony remisem 3:3, pojedynek z Paragwajem, po którym selekcjoner Joachim Loew za utratę bramek obwinił właśnie Hummelsa. Cytowany jest również dumny ze swojego piłkarza Juergen Klopp, który pytany o postawę Mattsa stwierdził z nieukrywaną satysfakcją, że „teraz wszyscy mogą zobaczyć, jaki on jest dobry”.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze