Niemcy zremisowali z Danią

W towarzyskim spotkaniu rozegranym w Kopenhadze, reprezentacja Niemiec zremisowała z Danią 2:2. Jednakże skład gości znacznie odbiegał od tego, który wywalczył brązowy medal w południowoafrykańskim mundialu.

Po ostatnim meczu fazy grupowej MŚ, Morten Olsen zrezygnował z kilku kluczowych zawodników. Na placu gry nie zobaczyliśmy Bendtnera, Christiana Poulsena i Tomassona, który po mundialu ogłosił koniec reprezentacyjnej kariery. Setny mecz w barwach Danii zaliczył Dennis Rommedahl.

Tymczasem w drużynie Niemiec, jedynym aktorem z małego finału mistrzostw świata, który pojawił się od pierwszych minut na murawie, był Boateng. Ponadto zagrali też Wiese, Tasci, Marin, Kroos i osamotniony w ataku Gomez, którzy w RPA odegrali mało znaczące role.

Odbywające się przy dużych opadach deszczu spotkanie, zaczęło się od przewagi Duńczyków. Podopieczni Mortena Olsena byli bliscy pokonania Wiese po główce Aggera, a kilka minut później z wolnego strzelał Eriksen. Pomimo niemrawego początku, to Niemcy wyszli na prowadzenie. Hitzlsperger zamarkował strzał, podał prostopadle do Gomeza, który uderzeniem w prawy róg pokonał Sorensena. Niemcy kontrolowali przebieg spotkania, zagrażając raz po dobrym strzale Kroosa z 20 metrów. Duńczycy także mieli swoje szanse, w końcówce pierwszej połowy wyrównać próbował Rommedahl, jednak nieskutecznie.

Tuż po wznowieniu piłkę, po strzale Pedersena i paradzie Wiese, sprzed linii bramkowej wybił Tasci. Przewaga Duńczyków była bardzo wyraźna – strzelali kolejno Eriksen z wolnego, Agger i Riether, który zadebiutował w reprezentacji. W 66. minucie na murawie za Hitzlspergera pojawił się Helmes i to on płaskim strzałem podwyższył prowadzenie naszych zachodnich sąsiadów.  Minutę później Duńczycy znów byli w grze – po fatalnym podaniu Tasciego, precyzyjnym strzałem w długi róg bramki popisał się Rommedahl.

Nacisk Duńczyków okazał się skuteczny. W 87. minucie z bramki wyszedł Wiese, który próbował ratować błąd defensywy. Źle jednak zrobił, bo minął go Junker, który strzelił do pustej bramki.

Dania: Sörensen – Jacobsen , Kjaer , Agger , S. Poulsen (Thomsen 28‘)  – Jensen (Silberbauer 46‘), Kvist (Lorentzen 67‘) – Eriksen – Rommedahl ,Pedersen (Junker 55‘) , Enevoldsen  (Schöne 46’)

Niemcy: Wiese – Beck (Riether 56‘) , Boateng (C. Schulz 78‘), Tasci, M. Schäfer – Gentner, Hitzlsperger (Helmes 66‘) – Träsch, Kroos, Marin (Hunt) – Gomez