Niemcy – Polska: Marco Reus wypada z powodu kontuzji! Szanse rosną?


3 września 2015 Niemcy – Polska: Marco Reus wypada z powodu kontuzji! Szanse rosną?

Sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec ogłosił, że z powodu kontuzji najbliższe dwa mecze opuści Marco Reus. Co oznacza absencja jednego z najlepszych piłkarzy kadry naszych zachodnich sąsiadów?


Udostępnij na Udostępnij na

Polska - Niemcy, Eliminacje Euro 2016, 11.10.2014
Joachim Low; (fot. Grzegorz Rutkowski)

Gwiazdor Borussii Dortmund na murawie jest znacznie bardziej inteligentny niż w życiu pozaboiskowym. To jeden z tych skrzydłowych, którzy myślą na boisku – „głowa w dół i jazda”. To bez wątpienia sprzeczność z postawą Reusa. Dzięki temu piłkarz ten zdobywa mnóstwo bramek niezależnie od klasy rywala – każdy moment dekoncentracji może się skończyć dla defensywy katastrofą. Nieobecność takiego zawodnika to poważny problem dla trenera Loewa.

Kto zastąpi Reusa w meczu z Polską? To zależy od wariantu, na jaki zdecyduje się szkoleniowiec Niemców. Pozostałymi lewoskrzydłowymi są Andre Schuerrle i Lukas Podolski. Ten pierwszy dopiero co wyleczył kontuzję i rozegrał jak dotychczas 14 minut w Bundeslidze. Klasa zawodnika jest niepodważalna, ale 90 minut na boisku raczej nie wytrzyma. Podolski wcześnie zaczął wielką karierę, wcześnie też zaczyna ustępować ze sceny. W kadrze jest już głównie dla atmosfery – jeśli Loew postawi na niego po tak nieudanym sezonie – możemy dopatrywać się w nim słabego punktu „Mannschaftu”.

Niewykluczony jest też wariant z postawieniem z lewej strony Karima Bellarabiego, choć to klasyczny prawoskrzydłowy. Gdyby zagrał na przeciwnej flance, będzie groźny przy zejściach do środka. Inna sprawa, że jego ostatnie powołania są nieco na wyrost – od dobrych kilku miesięcy nie imponuje już taką formą jak jeszcze rok temu.

Tak czy inaczej, w czwartkowy poranek otrzymaliśmy bardzo pozytywną wiadomość. Bez Reusa kadra Niemiec traci sporo – nie zapominajmy jednak, że ująć „sporo” z nieograniczonego wręcz potencjału ofensywnego nie zmniejszy znacząco szans niemieckiej kadry na zwycięstwo. Polska wciąż musi zagrać na 110% – kadra Nawałki nieraz już jednak pokazała, na co ją stać.

Komentarze
kibic (gość) - 8 lat temu

fajnie jakby Podolski zagrał

Odpowiedz
Patryk Motyka (gość) - 8 lat temu

Fajnie z punktu widzenia Niemców czy Polaków? :) Pozdrawiam.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze