Nasi grupowi rywale już grają i… wygrywają!

Współgospodarze Mistrzostw Europy i nasi grupowi rywale - Austriacy wczoraj rozegrali swój pierwszy poważniejszy mecz kontrolny. Przeciwnikiem popularnego "Das Teamu" była reprezentacja Kuby. Podopieczni Josefa Hickersbergera pokonali swojego egzotycznego przeciwnika dość wysoko, bo aż 4:1.

Spotkanie odbyło się w Lindabrunn i było typowym sprawdzianem kadr. Piłkarze z kraju Mozarta zagrali tzw. trzy tercje po 35 minut. W każdej z połówek Hickersberger awizował do gry inne zestawienie graczy. Najlepiej spisali się zawodnicy grający w II tercji tej niecodziennej konfrontacji. Ostateczny wynik to, 4:1 dla zespołu z Europy. Mecz odbył się bez udziału publiczności, a sam sparing miał na celu jak najlepsze przygotowanie drużyny do zbliżających się spotkań towarzyskich z wyżej renomowanymi przeciwnikami.

Austria – Kuba 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Bramki: Sanel Kuljic (11), Rene Aufhauser (47-karny, 98), Erwin Hoffer (70) – Colome (20).

Skład Austrii:

I. tercja: Macho – Dober, Schiemer, Patocka, Katzer, Standfest, Vastic, Fuchs, Korkmaz, Janko, Kuljic;

II. tercja: Manninger – Katzer, Schiemer, Hiden, Gercaliu, Harnik, Aufhauser, Stranzl, Korkmaz, Maierhofer, Hoffer;

III. tercja: Payer – Proedl, Stranzl, Pogatetz, Garics, Aufhauser, Saumel, Fuchs, Ivanschitz, Linz, Kienast.