Napoli wygrywa z Bayernem 3:2. Zobacz!

Napoli wygrało wyrównany mecz towarzyski z niemieckim finalistą Ligi Mistrzów, ale od początku musieli gonić wynik.

Piłkarze zarówno Bayernu, jak i Napoli byli nieco zardzewiali i nie prezentowali najwyższej formy, ale grali przyjemną dla oka piłkę i tworzyli dużo akcji bramkowych. Już w 17. minucie prowadzenie objęli piłkarze monachijskiej drużyny po strzale Davida Alaby, który rozegrał dobre spotkanie.

Napoli napierało i strzeliło wyrównującą bramkę pod koniec pierwszej połowy, kiedy to kapitan drużyny z Neapolu, Paolo Cannavaro, popisał się ładnym strzałem. Do przerwy było 1:1, ale najlepsze miało dopiero nadejść.

Macedoński napastnik wyprowadził włoską drużynę na prowadzenie, ale w 74. minucie jeden z nowych nabytków Bayernu, Xherdan Shaqiri, popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego i ponownie był remis.

Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się równym wynikiem, ale Lorenzo Insigne miał inne plany. W 83. minucie dobił swój własny strzał i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, które utrzymała już do końca spotkania.

Napoli pokonało Bayern 3:2 i zrewanżowało się za porażkę w meczu grupowym Ligi Mistrzów w zeszłym roku. Świetnie spisali się szczególnie Goran Pandev i Xherdan Shaqiri. Za to drugi nabytek Bayernu, Chorwat Mario Mandżukić, rozegrał fatalne spotkanie.

SSC Napoli – Bayern Monachium 3:2 (1:1)
Cannavaro 45+1., Pandev 66., Insigne 83. – Alaba 17., Shaqiri 74.

NAPOLI: Rosati – Campagnaro (78. Grava), Cannavaro, Britos (60. Aronica) – Zuniga, Inler, Dossena (70. Vitale) – Dżemaili (88. Fornito), Hamsik (88. Palma) – Insigne (86. Novothny), Vargas (60. Pandev).

BAYERN: Starke – Rafinha (46. Hojbjerg), van Buyten, Dante, Contento – Tymoszczuk, Luiz Gustavo – Robben, Shaqiri, Alaba (39. Can) – Mandżukić (60. Pizarro).