Murawa na Wembley to hańba


Po weekendowych półfinałach FA Cup w Anglii znów głośno mówi się o złym stanie murawy stadionu Wembley. „Hańbą” nazywa ją zarówno Harry Redknapp z Tottenhamu, jak i Avram Grant z Portsmouth.


Udostępnij na Udostępnij na

Po renowacji stadionu w 2007 roku, murawę wymieniano już dziesięciokrotnie – ostatnim razem przed trzema tygodniami. Trudno w to uwierzyć, bo problemu z ustaniem na niej mieli już w sobotę, w pierwszym półfinale, piłkarze Chelsea i Aston Villi. Dzień później, w spotkaniu Tottenhamu z Portsmouth, nierówna nawierzchnia miała już nawet swój udział w końcowym wyniku spotkania.

To hańba – mówił o stanie murawy zdenerwowany Harry Redknapp.

Trener Tottenhamu zaznaczył co prawda, że nie chce używać tego faktu jako wymówki po porażce, ale dodał też, że gdyby nie zły stan nawierzchni, Micheal Dawson prawdopodobnie wybiłby piłkę, do której w 99. minucie dopadł Piquionne, dając „Pompey” prowadzenie (zespół z Fratton Park wygrał ostatecznie 2:0).

Na Wembley musisz ciągle uważać, żeby się nie wywrócić. To chyba nie jest w porządku? Jak można grać na murawie, na której nie można ustać? Tak było z Dawsonem i to samo widziałem w meczu sobotnim. Bramkarze wywracający się podczas prób wybicia piłki – to nie do przyjęcia! Nie dość, że nawierzchnia jest twarda jak kamień, to jeszcze mokra u góry. Nie da się na niej grać – uściślił swoją krytykę Redknapp.

W podobnym tonie wypowiadał się też trener zwycięzców, Avram Grant.

Warunki były co prawda jednakowe dla obu zespołów, ale bez wątpienia ta murawa to hańba.

Dzień wcześniej o murawie negatywnie wypowiadał się Martin O’Neill, trener Aston Villi, a w przeszłości nie oszczędzali jej już też Fabio Capello i sir Alex Ferguson. Najmocniejszych słów użył jak dotąd jeden z piłkarzy Aston Villi, James Milner, który po tegorocznej porażce w finale Carling Cup stwierdził, że lepsze murawy widywał na stadionach klubów z piątej ligi angielskiej.

Warto przy tym wszystkim pamiętać, że wymienione wyżej osoby wypowiadają się o nawierzchni stadionu, którego przebudowa trwała 7 lat i kosztowała 750 mln funtów.

Komentarze
~wookash (gość) - 13 lat temu

ciekawe czy przygotują murawę na finał
przyszłorocznej Ligi Mistrzów

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze