MŚ 2010 w Hiszpanii ?


Jak wiemy organizatorami Mistrzostw Świata w piłce nożne w 2010 r. jest Republika Południowej Afryki. FIFA jest mocno oburzona tym, że w afrykańskim kraju pojawiły się kłopoty, które opóźniają prace związane z MŚ. Zapewne najbardziej "cierpi" obiekt Moses Mabhida w Durbanie gdzie jak dotychczas są tylko.. fundamenty.


Udostępnij na Udostępnij na

Mimo to iż RPA ma jeszcze ponad dwa lata na przygotowanie stadionu to nie wiadomo czy zdążą z terminem, gdyż na tym obiekcie ma odbyć się Puchar Konfederacji w 2009 r.

Jednak to nie tylko jeden problem RPA, ponieważ miasteczko Piłkarskie w Johannesburgu, Port Elizabeth czy Green Poincie w Cabo mają znaczne opóźnienia w budowie. Falę krytyki na kraj wylał sekretarz FIFA Jerome Valcke, który cały czas przygląda się rozwoju obiektów piłkarskich.

Jesteśmy zmartwieni tym, że budowy stadionów są mocno opóźnione. Taka sytuacja nie może się nikomu podobać, a zwłaszcza, że RPA jest organizatorem mistrzostw świata 2010 r

W tej też sytuacja szansę na zorganizowanie imprezy ma Hiszpania, USA, Japonia czy też Niemcy, ale ostateczna wiadomość ma zostać podana w 2008 r.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze