Mostowoj: Organizm Barcelony zażądał odpoczynku


22 kwietnia 2010 Mostowoj: Organizm Barcelony zażądał odpoczynku

W hicie półfinałowych starć Ligi Mistrzów Inter podjął Barcelonę. Nieoczekiwanie mecz ten zakończył się zwycięstwem Włochów. Według byłego piłkarza Celty Vigo, Aleksandra Mostowoja, jest to oznaka zmęczenia Barcelony.


Udostępnij na Udostępnij na

Lionel Messi (po lewej) jest według Mostowoja zmęczony
Lionel Messi (po lewej) jest według Mostowoja zmęczony (fot. daylilife.com)

Szczerze mówiąc, przeczuwałem, że Inter może pokonać Barcelonę. Jednak nie dlatego, że na czele mediolańczyków stoi Jose Mourinho, któremu zwycięstwa dopisują. W ogóle dziwi mnie to, jak ludzie mówią o jego wielkości. Przecież mistrzem zostawał z Chelsea i Interem, a nie Sunderlandem i Palermo. Barcelonę ograł z drużyną, w której występują najlepsi piłkarze na świecie. Jeżeli nie z nimi ma wygrać z „Blaugraną”, to z kim? Natomiast jej porażka jest efektem tego, że całkowicie z gry zostali wyłączeni jej liderzy – Messi i Xavi. Dziwi mnie, że inne kluby tego nie robią, tylko pozwalają Barcelonie grać, ustawiając obronę w linii – stwierdził Mostowoj.

Jakie są szanse Barcelony w rewanżu? Wiecie, jak patrzę na Messiego, Xaviego i Puyola, to dziwi mnie, w jaki sposób oni mogą tak grać przez dwa lata na najwyższym poziomie bez żadnego odpoczynku. Boję się, że właśnie ich organizmy tego zażądają. To znaczy, że w grze drużyny uwidocznił się regres formy – dodał znakomity kiedyś rosyjski piłkarz.

Komentarze
~`suchy (gość) - 13 lat temu

wygrają z barcą i wygrają puchar europy

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze