Mistrzostwa jak marzenie?


"Jeżeli rzetelnie przepracujemy najbliższe cztery i pół roku, to Polska i Ukraina zorganizują bardzo dobre mistrzostwa" - powiedział Marcin Herra, prezes spółki PL 2012 podczas roboczej wizyty w Poznaniu.


Udostępnij na Udostępnij na

Prezes spółki PL 2012, która koordynuje przygotowania do mistrzostw Europy, Marcin Herra, stolicę Wielkopolski odwiedził jako pierwszą i jest to też jedno z pierwszych jego spotkań. Zapoznał się on tam z obecną infrastrukturą i planami jej rozbudowy, wizytował też Stadion Miejski.

„Cieszę się, że mogłem złożyć wizytę na stadionie, który słynie z bardzo dobrej sportowej atmosfery. Stadion jest najważniejszym elementem w kontekście imprezy sportowej” - powiedział Herra, który nie krył też swojego przekonania, że Polska i Ukraina zdążą odpowiednio się przygotować do 2012 roku. „Jeżeli rzetelnie przepracujemy najbliższe cztery i pół roku, to Polska i Ukraina zorganizują bardzo dobre mistrzostwa. To będzie impreza, która zakończy się dużym sukcesem” – podkreślił.

„Musimy pamiętać jednak, że każdy spektakularny sukces jest poprzedzony wieloma nie spektakularnymi działaniami. Podobnie jak w sporcie, gdzie każda strzelona bramka w meczu, to tysiące godzin spędzonych na siłowni i treningu. Dobra cechą Polaków jest to, że w trudnych momentach potrafimy się zmobilizować i wierzę, że i teraz tak będzie. Jednak ta mobilizacja nie może być krótkotrwała, ale musi jej starczyć na cztery i pół roku.”

Herra zwraca też uwagę na fakt, że w odpowiednim przygotowaniu mistrzostw potrzebna będzie ścisła współpraca pomiędzy wszystkimi instytucjami zaangażowanymi w organizację Euro 2012.

„Zbudowanie odpowiednich relacji i współpraca ze wszystkimi, którzy realizują wyzwanie polegające na przygotowaniu Polski do Euro 2012 – tak właśnie postrzegam koordynacyjną rolę spółki PL 2012” – podsumował.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze