Minął dzień: Komentarze po meczu


Wczorajszy mecz między Serbią i Portugalią (1:1) zakończył się małym skandalem, w którym brał udział brazylijski trener Portugali Luiz Felipe Scolari. To on miał dzisiaj najwięcej do powiedzenia na temat wczorajszego incydentu i nie tylko.


Udostępnij na Udostępnij na

W samej końcówce meczu, gdy Serbowie wyrównali doszło do przepychanki na boisku między Dragutinoviciem i Quaresmą, w którą wmieszał się  Scolari. Jak twierdzi Serb – został uderzony przez trenera Scolariego w głowę. Ten jednak dzisiaj przedstawił swoje wyjaśnienia. Mówił, że tylko bronił swojego piłkarza, którego chciał uderzyć Dragutinovic. Twierdził również, że nie uderzył Serba, ale tylko dotknął jego włosów. Tłumaczenie śmieszne i nie poważne. Zapewne Scolariemu puściły nerwy, bo zdał sobie sprawę, że w trzech ostatnich meczach eliminacji jego zespól remisował i, że Euro 2008 coraz bardziej się oddala. Cały incydent zbada komisja UEFA 19 września. Brazylijski trener Portugalczyków źle mówił o pracy arbitra spotkania Markusa Merka. Według niego Merk pozbawił jego zespół trzech punktów uznając bramkę ze spalonego. Tak to w sporcie bywa, że jak jedni płaczą to drudzy się cieszą. Dla nas remis w tym spotkaniu był najlepszym z możliwych wynikiem. Jesteśmy coraz bliżej Euro 2008.

Komentarze po meczu z Finlandią

Zespól gospodarzy wczorajszego meczu – Finów, nie jest  zadowolony z remisu. Piłkarze Finlandii mówią  o rozczarowaniu.  Alexei Eremenko jr, który był najbliżej pokonania Boruca, po jego strzale piłka trafiła w słupek, mówił , że powinni wykorzystać jedną z czterech dogodnych sytuacji i spokojnie wygrać. Wydaje się, że  Eremienko nie dostrzegł, że Polacy byli również blisko, a jeśli nie bliżej wygranej niż Finowie. Sytuacja w grupie przedstawia się lepiej dla Polaków. Mamy tyle samo rozegranych meczów, jeden punkt więcej, ale Finów czekają teraz ciężkie mecze na wyjeździe. Wszystko może się zdarzyć, jeszcze cztery zespoły zachowały szanse na awans: Polska, Finlandia, Portugalia i Serbia.

Eliminacje Euro 2008

Do sporej niespodzianki doszło w meczu grupy B, w którym Francja, u siebie w Paryżu, została pokonana przez Szkotów 0:1. Spadała przez to na trzecie miejsce w grupie. Szkocja jest liderem, drudzy są mistrzowie świata Włosi, którzy pokonali na wyjeździe Ukrainę. Czyżby szykowało się Euro bez wielkich zespołów: Portugalii i Francji? Pożyjemy zobaczymy. Swoją drogą widać jak wyrównał się poziom w piłce europejskiej. Coraz bliżej Euro są Grecy, którzy zanotowali pierwszy remis w eliminacjach. Z Norwegią zremisowali 2:2. Za ich plecami w grupie C toczy się walka o drugą, premiowaną awansem, pozycję miedzy Turcją, a Norwegią. W grupie D nic ciekawego zdarzyć sie nie może, Czechy i Niemcy mają zapewniony awans. W grupie E Anglicy przedłużyli swoje szanse na awans po wygranej z Rosją 3:0 po hat-tricku M. Owena. Rosja jest trzecia,  Anglia druga, a prowadzą Chorwaci. W grupie F również nie można liczyć na niespodzianki, z grupy wyjdą i awansują Szwedzi i Hiszpanie. Za to w grupie G  nadal may walkę, Holandia i Rumunia mają po 20 punktów i liderują w tabeli. Niedaleko za nimi są Bułgarzy 18 punktami. Mimo wszystko Polska grupa wydaje się najbardziej wyrównana.

Ballack kontuzjowany, ale rozchwytywany

Trener Realu Madryt Bernd Schuster uważa, że niemiecki pomocnik Michael Ballack musi trafić do jego drużyny. Ma nadzieję, że w ciągu pół roku transfer ma być załatwiony, mimo że na razie żadne rozmowy nie są prowadzone. Jak twierdzi Schuster najtrudniejsze będą do spełnienia warunki finansowe jakie stawiać może sam Ballack, który uważa, że i tak mało zarabia w Anglii. Real to nie pierwszy klub, który się ubiega o Ballacka. AC Milan również chciał pozyskać Niemca, na zasadzie wypożyczenia.

Ronaldo wznowi treningi

Słynny Brazylijczyk Ronaldo, napastnik AC Milan za trzy tygodnie wznowi treningi. Taką informacji przekazał lekarz reprezentacji Brazylii Jose Luis Runco.Doznał kontuzji uda 31 lipca. Od tamtego czasu nie trenował. W poniedziałek zawodnik przyjechał z ojczyzny, gdzie przechodził terapię genetyczną.

Komentarze
~Kibice z Skaicy (gość) - 12 lat temu

To Crakowia żaczek dona ciskacza Petardiamy i to Oni
Zacze toą Wojie i Wyrai Krzesełkia ja pow że by
Dak Przeło Kibicą Crakowi Karie po oni zaczeri
Wyraywa Krzeszełka i Dona Caczer Ciskacza Wisła
Kraków Naj Leprzy klup Małopolscie

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze