Mertesacker uważa, że Arsenal nie powinien być na podium

30 kwietnia 2014 Mertesacker uważa, że Arsenal nie powinien być na podium

Niemiecki obrońca powiedział, że „Kanonierzy” muszą wynieść wnioski ze swoich porażek z najgroźniejszymi rywalami, jeśli mają walczyć o tytuł w przyszłym sezonie Premier League. Miejsce, które według piłkarza należy się Arsenalowi to nie wyższe niż czwarte.

Zespół Arsenal Wengera wydawał się być poważnym kandydatem do walki o tytuł, ale tylko w początkowej fazie rozgrywek. Drużyna się wykoleiła i teraz walczy z Evertonem o utrzymanie premiowanego awansem do Ligi Mistrzów miejsca. Poniedziałkowe zwycięstwo nad Newcastle umocniło to miejsce.

Per Mertesacker uważa, że Arsenal nie zasłużył na czołową trójkę
Per Mertesacker uważa, że Arsenal nie zasłużył na czołową „trójkę” (fot. Skysports.com)

Wygrana z West Bromwich w następnej kolejce zapewniłaby im już awans. To, według Mertesackera, jest tym, na co zasługuje Arsenal: – Nie zasłużyliśmy na podium. To coś, o co musimy powalczyć grając lepiej niż w tym roku. Załatwiły nas mecze wyjazdowe na początku sezonu. Miejmy nadzieję, że wyniesiemy z tego wnioski.

Arsenal przegrał wysoko z Chelsea, Liverpoolem i Manchesterem City, głównie z tego powodu, jak zespół Wengera prezentował się w początkowych fazach tych meczów: – Musimy nauczyć się jak bronić pierwsze 20 – 25 minut. Wszystko wyglądało podobnie w tych meczach. W pierwszych minutach straciliśmy piłkę w środku boiska, złapali nas w kontrataku i nad tym musimy popracować w przyszłym roku.