Malouda: Przejście do Trabzonsporu miało wskrzesić moją karierę


16 kwietnia 2014 Malouda: Przejście do Trabzonsporu miało wskrzesić moją karierę

Piłkarz spędził na Stamford Bridge pięć lat. Ostatni sezon w ekipie „The Blues” nie był dla zawodnika zbyt szczęśliwy. Pomocnik został odesłany do drużyny rezerw i z nią musiał trenować. Dopiero podczas letniego okienka transferowego Francuz przeniósł się do Trabzonsporu, po tym jak wygasła jego umowa z londyńskim zespołem.


Udostępnij na Udostępnij na

Florent Malouda
Florent Malouda (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

Wielokrotny reprezentant „Trójkolorowych”, Florent Malouda, zadecyduje o swojej przyszłości pod koniec bieżącego sezonu. Wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej podczas lata zmieni pracodawcę. – Podpisałem kontrakt w Turcji, aby ratować karierę po tym, jak przez cały poprzedni sezon nie grałem w Chelsea – wypowiedział się Francuz dla Foot Mercato. – Nie sądzę, że pozostanę w Trabzonsporze na następny rok. Rozmawiałem już z prezydentem klubu w sprawie zakończenia mojej umowy. Jednak decyzję, co do przyszłości, podejmę dopiero pod koniec tego sezonu.

Dla „The Blues” 33-latek zdobył 45 goli i 43 razy asystował w 229 występach dla tej ekipy. Podczas swojego pobytu w Londynie Malouda miał okazję podnieść trofeum za zwycięstwo w lidze, Pucharze Anglii, Pucharze Ligi oraz Lidze Mistrzów. W tureckim zespole Francuz wystąpił 29-krotnie. Siedem razy wpisał się na listę strzelców i dziewięć razy asystował przy trafieniach kolegów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze