Majewski: Mamy szansę!


23 lutego 2014 Majewski: Mamy szansę!

Reprezentacja Polski w grupie D eliminacji mistrzostw Europy 2016 zmierzy się z Niemcami, Irlandią, Szkocją, Gruzją oraz Gibraltarem. Dyrektor Sportowy PZPN, Stefan Majewski, powiedział o swoich spostrzeżeniach po losowaniu. Dodał, że mamy szansę na awans.


Udostępnij na Udostępnij na

Majewski uważa, że grupa, w której zagra Polska jest dobra. – Chcieliśmy wylosować bardzo mocny zespół, który będzie faworytem i zabierze punkty naszym rywalom. Jeżeli nasz plan się powiedzie, to Niemcy wygrają z naszymi bezpośrednimi konkurentami do awansu. Irlandia, Szkocja i Gruzja są w naszym zasięgu. Myślę więc, że mamy spore szanse na awans – zauważył Dyrektor Sportowy PZPN.

Stefan Majewski
Stefan Majewski (fot. Rafał Rusek /igol.pl)

Majewski stwierdził, że nie myślał o wymarzonej grupie. Liczył tylko na łut szczęścia, które jest potrzebne przy losowaniu. Ma nadzieję, że reprezentacja Polski okaże się wystarczająco mocna, aby wyjechać do Francji.

Były tymczasowy selekcjoner naszej kadry narodowej powiedział, iż Niemcy to reprezentacja typowo turniejowa. Majewski stwierdził, że powinniśmy brać przykład z naszych sąsiadów. – Niemieccy trenerzy postawili na młodzież, co w ostatnich latach przyniosło im sukcesy. Naszym trenerom przedstawiamy szkolenie w Niemczech jako wzór. Zmieniono tam cały system, na którym chcemy się obecnie wzorować – wyjawił Majewski i przyznał, że starcie z ekipą Joachima Löwa obejrzy wielu kibiców.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze