Madryt czeka na Rierę


Albert Riera od początku sezonu jest w świetnej formie. Błysnął w spotkaniu el. EURO 2008 z Danią, już w debiucie strzelając pięknego gola, który przypieczętował zwycięstwo Hiszpanów. W miniony weekend wpisał się na listę strzelców w meczu z Realem, walnie przyczyniając się do niespodziewanej wygranej Espanyolu. Trafienie z Królewskimi miało podwójne znaczenie, bo poza cennymi punktami dla Los Pericos, Riera trafił na listę życzeń mistrzów Hiszpanii.


Udostępnij na Udostępnij na

25- letni pomocnik był głównym tematem rozmów podczas lunchu władz Espanypolu i Realu, tuż po spotkaniu na Olimpic de Montjuic. Prezydent czerwono- żółtych, Daniel Sanchez Llibre miał duże problemy by przekonać delegację Królewskich do rozmów o innych sprawach, tak Real bowiem był zdeterminowany by pozyskać Rierę. Co ciekawe, włodarze z Santiago Bernabeu lepiej orientowali się w kwocie odstępnego piłkarza Los Pericos niż sam Espanyol! Królewscy doskonale wiedzieli, że aby kupić Rierę muszą wyłożyć na stół 20 mln euro, podczas gdy władze finalisty Pucharu UEFA były pewne, że ich gwiazdor jest o cztery mln euro droższy. Jasno więc widać, że mistrzowie Hiszpanii Albertem interesują się już od dawna, a znakomity mecz tego pomocnika z nimi, tylko utwierdził ich w przekonaniu, że ten gracz wart jest świeczki.

Riera byłby lekiem na całe zło na lewej stronie pomocy Realu. Royston Drenthe jeszcze w pełni nie zaaklimatyzował się w Madrycie, zaś Arjen Robben do stolicy Hiszpanii przybył z nie do końca wyleczoną kontuzją kolana, a gdy już zdążył się wykurować, doznał kolejnego poważnego urazu- mięśnia uda, podczas meczu el. EURO 2008 Holandia- Słowenia.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze