LIVE: MŚ w PNU – dzień 1.

Przyszedł długo oczekiwany dzień. Już dzisiaj rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce nożnej ulicznej. Polska musi sprawdzić się w podwójnej roli. Zarówno piłkarze, jak i piłkarki zadbają o uśmiechy na twarzach naszych kibiców, a poza tym będziemy oceniani jako organizator wielkiej imprezy. Od 11 do 18 sierpnia 2013 roku nad Jeziorem Maltańskim zobaczymy kilka tysięcy goli!

16:05 To już koniec relacji z dzisiejszych meczów. Wieczorem opublikujemy jutrzejszy plan rozgrywek. Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Relację prowadził Artur Kurzawa.

15:59 Dania zwycięża 8:3.

15:49 Dunki wygrały z Walijkami 4:2. Do przerwy Szwajcarzy przegrywają z Duńczykami 1:4.

15:48 Dzisiaj o godz. 18:00 wszyscy uczestnicy udadzą się na stadion Lecha Poznań, gdzie przed ligowym meczem „Kolejorza” z Koroną mistrzostwa świata w piłce nożnej ulicznej zostaną oficjalnie otwarte. Poznańska drużyna przekazała organizatorom 800 biletów na dzisiejszy mecz, które trafią w ręce wszystkich uczestników oraz wolontariuszy.

15:38 Z jeszcze większymi emocjami spotykamy się jutro od godziny 12:00. Nasze reprezentacje rozegrają po dwa mecze, jednak terminarz będzie znany dopiero późnym wieczorem. Tymczasem czekamy na rozstrzygnięcia w trzech ostatnich starciach, które jeszcze dziś są rozgrywane.

15:35 Rosjanie wygrywają w karnych! Ostatnim meczem na boisku 1. będzie starcie męskich ekip Szwajcarii i Danii.

15:32 Karne w meczu Rosji z Holandią. W regulaminowym czasie było 3:3.

15:25 Holandia prowadzi z Rosją 1:0.

15:20 Kolejne wyniki meczów:

Finlandia – Szwecja 4:3 (mężczyźni)
Węgry – Argentyna 13:1 (kobiety)
Anglia – Meksyk 1:15 (kobiety)

15:12 Przed nami ostatnia dziś kolejka meczów!

15:10*, boisko 1., Holandia – Rosja (mężczyźni)
15:15*, boisko 2., Walia – Dania (kobiety)
15:35*, boisko 1., Szwajcaria – Dania (mężczyźni)

*Godziny zgodne z programem mistrzostw.

15:10 Indonezja pokonała Szkocję 6:4.

15:08 Tak reprezentantki Kirgistanu cieszyły się po meczu z Polkami:

15:04 Chilijki zwyciężyły Holenderki 7:2.

15:00 Indonezja do przerwy prowadzi ze Szkocją 5:3.

14:56 Na boisku 2. pojedynek Węgierek z Argentynkami. Lada moment na boisku 3. pojawią się Meksykanki (triumfatorki sprzed roku) oraz Angielki.

14:52 Bułgarki pokonały Szwedki aż 12:0. Na jedynce są już reprezentacje Indonezji oraz Szkocji (mężczyźni).

14:48 Tymczasem na boisku 1.

14:33 Zdjęcie wykonano podczas meczu Portugalii z Francją.

14:26 Mecz Polska – Kirgistan do obejrzenia w całości:

14:23 Na boisku 1. pojawiły się reprezentantki Holandii i Chile, natomiast na boisku 2. rywalizować będą Bułgarki ze Szwedkami. Nadal grają mężczyźni. Na boisku 3. Finowie podejmą Szwedów.

14:18 Kirgistan zwyciężył Polskę 8:3. Warto przypomnieć, że był to pierwszy mecz kobiecej reprezentacji naszego kraju.

14:15 Kirgistan strzela kolejną bramkę – 6:3.

14:13 Przegrywamy 3:5. Trzy minuty do końca.

14:11 Zebrały się chmury nad poznańską Maltą. Mamy również informacje o pozostałych wynikach:

Walia – Argentyna 4:5
Indie – Norwegia 3:5
USA – Chile 0:13
Czechy – Irlandia 3:8
Węgry – Irlandia Północna 6:1

Trwa mecz Polek z Kirgistanem. Remisujemy 3:3.

13:58 Na innych boiskach kończą się starcia Czechów z Irlandczykami oraz Węgrów z Irlandią Północną. Za moment stracie Polek z Kirgistanem!

13:36 Tymczasem na jedynce ubiegłoroczni zwycięzcy Homeless World Cup, Chile podejmie USA.

6. Hongkong – 0 pkt.

13:28 Bośnia przegrała z Austrią 1:2. Cały czas trwają zmagania mężczyzn, jednak za 45 minut głos zabiorą kobiety.

13:24 Kolejne wieści z Poznania. Kambodża uległa Republice Południowej Afryki 2:10, natomiast Bułgaria pokonała Koreę 15:1. Równocześnie rozgrywane są trzy mecze: Bośnia i Hercegowina – Austria, Walia – Argentyna oraz Indie – Norwegia.

13:05 Portugalia wygrała z Francją 5:3. Na boisku 1. trwa mecz Bośni i Hercegowiny z Austrią.

12:53 Za ponad godzinę nasze dziewczyny zagrają z Kirgistanem! Będzie to debiut żeńskiej reprezentacji na mistrzostwach świata.

12:52 Rumunia zwyciężyła Filipiny 11:2, natomiast Belgia Słowenię 10:6.

12:50 Do przerwy Francja remisuje z Portugalią 1:1.

12:48 Na innych boiskach mecze Republiki Południowej Afryki z Kambodżą oraz Bułgarii z Koreą Południową.

12:36 Meksyk zwycięża Ukrainę 10:3. Srebrni medaliści poprzednich mistrzostw dobrze rozpoczęli zmagania w Poznaniu. Teraz na boisku 1. odbędzie się pojedynek Francji z Portugalią. Mecz w ramach grupy D, w której prowadzi Polska.

12:28 Kanadyjczycy zwyciężają po karnych. Około godziny 12:50 w naszej grupie zostanie rozegrany jeszcze jeden mecz, Francja – Portugalia. Obecnie jesteśmy liderami!

12:27 Karne w meczu Australii z Kanadą!

12:25 Niemcy – Włochy 7:8.

12:20 Na boisku 2. mecz Rumunia – Filipiny. Na trójce Belgia – Słowenia.

12:14 Brazylia wygrywa z Namibią 8:3. Za chwilę na boisku 1. kandydaci do zwycięstwa, Meksykanie, podejmą silną Ukrainę.

12:02 Chorwacja zwyciężyła Luksemburg 4:3.

12:01 Grecja przegrała z Kostaryką 2:7.

12:00 Na boisku 2. pojawiła się już reprezentacja Niemiec oraz Włoch. Na trójce zagra Kanada z Australią. Warto śledzić ten mecz, ponieważ obie drużyny grają w naszej grupie.

11:55 Mecz Polski z Hongkongiem już do obejrzenia w całości!

11:50 Litwa pokonuje Anglię aż 13:2. Nasi sąsiedzi mogą sporo namieszać na tegorocznych mistrzostwach. Teraz na boisku 1. zagrają reprezentanci Namibii i Brazylii.

11:36 Polska – Hongkong.

11:27 Już za chwilę kolejne mecze mistrzostw!

11:20*, boisko 1., Anglia – Litwa (grupa A)
11:30*, boisko 2., Grecja – Kostaryka (grupa B)
11:35*, boisko 3., Chorwacja – Luksemburg (grupa C)

11:21 6:2! Piękna akcja! Koniec meczu! Pierwszy mecz mistrzostw świata wygrany! Chwila przerwy i zajrzymy na inne boiska. Niebawem podamy nazwiska strzelców bramek!

11:19 Hongkong strzela bramkę, ale i tak spokojnie prowadzimy. Na tablicy 5:2!

11:18 5:1! Rozkręciła się nasza gra!

11:17 Kolejna bramka Polaków! Już 4:1.

11:16 Gąsior podwyższa wynik! Prowadzimy już 3:1!

11:13 Minuta przerwy. Po pierwszych siedmiu minutach prowadzimy z Hongkongiem 2:1.

11:12 Zięba i mamy 2:1. Prowadzimy!

11:08 3,5 minuty do końca pierwszej części. Remisujemy z Hongkongiem 1:1.

11:07 Gol dla Polski. Wyrównanie!

11:06 Pierwsza akcja naszych rywali i tracimy bramkę. Polska – Hongkong 0:1.

11:05 Wystartowali!

11:04 Dotychczas rozegraliśmy z Hongkongiem dwa mecze i oba wygraliśmy.

11:02 Zawodnicy na boisku. Trzymamy kciuki! Hymn Polski odśpiewany. Możemy zaczynać mistrzostwa świata w piłce nożnej ulicznej!

10:58 Film promujący mistrzostwa świata w piłce nożnej ulicznej 2013. Kilka sekund i startujemy!

10:53 Prezes i założyciel Homeless World Cup, Mel Young, na konferencji prasowej powiedział: – W ostatnim czasie przepaść rozdzielająca biednych od bogatych pogłębiła się. W tej chwili miliony ludzi żyją bez dachu nad głową, ale nawet gdyby na ziemi żył tylko jeden bezdomny, to ten jeden byłby jednym za dużo.

10:50 Wczoraj odbyła się ceremonia otwarcia mistrzostw świata. Za dziesięć minut pierwszy gwizdek arbitra!

10:45 W najnowszym rankingu drużyn biorących udział w mistrzostwach świata Polska zajmuje dziewiąte miejsce, natomiast nasz dzisiejszy rywal 26.

10:40 Warunki uczestnictwa w mistrzostwach świata:

Zawodnicy muszą mieć co najmniej szesnaście lat. Każdy zawodnik może wziąć udział w turnieju tylko raz w życiu. Dodatkowo musi spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:

• zawodnik musiał być bezdomnym w dowolnym okresie swojego życia po 1 sierpnia 2012 roku zgodnie z krajową definicją bezdomności,
  • głównym dochodem gracza jest uliczna sprzedaż gazet,
  • piłkarz to uchodźca lub były uchodźca, który uzyskał status rezydenta po 1 sierpnia 2012,
  • uczestnik jest w trakcie leczenia uzależnienia od narkotyków lub alkoholu oraz był bezdomny przez jakiś czas w ciągu ostatnich dwóch lat (po 1 sierpnia 2011).

10:31 Przypomnijmy zasady piłki nożnej ulicznej.

Każdy mecz trwa piętnaście minut i jest podzielony na dwie siedmiominutowe połowy. Przerwy między nimi trwają minutę. W skład jednej drużyny wchodzi ośmiu zawodników. Na boisku przebywa trzech z nich oraz bramkarz, natomiast ławka rezerwowa składa się z czterech piłkarzy.

Punktacja przedstawia się następująco:

• zwycięstwo – 3 pkt.,
  • zwycięstwo po rzutach karnych (w przypadku remisu w regulaminowym czasie gry) – 2 pkt.,
  • porażka po rzutach karnych (w przypadku remisu w regulaminowym czasie gry) – 1 pkt.,
  • porażka – 0 pkt.

Oto zdjęcie boiska do piłki nożnej ulicznej (fotografię wykonano dzisiaj przed meczem otwarcia):

10:22 Mężczyznom przyjdzie rywalizować w grupie D wraz z: Australią, Kanadą, Francją, Hongkongiem oraz Portugalią. Kobiety zagrają w grupie B z: Bułgarią, Anglią, Kirgistanem, Meksykiem i Szwecją.

10:15 Od dzisiaj wzrok wszystkich tych, którzy interesują się piłką nożną osób bezdomnych i uzależnionych, jest skierowany na Poznań. Za kilka minut rozpocznie się wielka impreza. 64 drużyn z 50 państw rozpoczną przygodę swojego życia. W meczu otwarcia reprezentacja Polski zmierzy się z Hongkongiem. Po raz pierwszy na mistrzostwach świata zobaczymy w akcji Polki. One swoje spotkanie rozegrają o 13:55. Wtedy będą mierzyły się z Kirgistanem. Zapraszam na relację na żywo!

Obserwuj autora relacji na Twitterze: @ArturKurzawa