List otwarty piłkarzy Polonii


Zwolnienie Dariusza Fornalaka i wystawienie 13 piłkarzy na listę transferową wstrząsnęło Bytomiem w ubiegłym tygodniu. Zszokowani zawodnicy wydali oświadczenie w którym komentują wydarzenia w klubie. Treść oświadczenia poniżej.


Udostępnij na Udostępnij na

W związku z pojawiającymi się w prasie artykułami na temat sytuacji organizacyjnej w Klubie Sportowym TS Polonia Bytom, na temat zaległych należności finansowych wobec zawodników w/w Klubu, a także z obecną ogólną sytuacją jaka ma miejsce w Polonii Bytom, zdecydowaliśmy się wydać oświadczenie.

Jesteśmy zmuszeni do podjęcia tak radykalnego kroku, ponieważ sytuacja organizacyjno-finansowa w naszym Klubie jest zła. Nie jest tajemnicą, że nasze problemy trwają już od dłuższego czasu, jednakże niedawny awans do Orange Ekstraklasy dawał pewne nadzieje na poprawę ogólnego statusu Klubu, a także jego członków, działaczy, trenerów, piłkarzy, oraz osób, bez których w dniu dzisiejszym TS Polonia Bytom by nie istniało. Sukces, jakim niewątpliwie był awans Polonii Bytom do I ligi, przy jej możliwościach i w sytuacji w jakiej w danej chwili się znajdowała, wyzwolił dodatkowe nadzieje, ambicje, ale także oczekiwania, z którymi większość z nas zamierzała się zmierzyć. Wierzyliśmy że przede wszystkim ogrom pracy, jaka nas czeka, ale też w miarę stabilna sytuacja organizacyjna i materialna w Klubie pozwolą nam pokonać przeciwności, z jakimi dotychczas mieliśmy do czynienia. Jednakże brak jakichkolwiek perspektyw na dzień dzisiejszy oraz obecny stan rzeczy nie pozwalają nam na optymistyczne spoglądanie w przyszłość, a także na optymalne przygotowanie się psychiczne i fizyczne do treningów i meczy.

Niestety, jak się okazało, albo sytuacja przerosła możliwości niektórych ludzi odpowiadających za sprawy organizacyjno-finansowe w Klubie, albo kompetencje i działania pewnych osób ewidentnie nie kwalifikują się do prowadzenia działań mających na celu rozwój, dobro i propagowanie profesjonalnej piłki nożnej w Polonii Bytom. Wierzymy, że próba zwrócenia uwagi na problemy, w jakich właśnie się znaleźliśmy, pozwoli na rychłą poprawę sytuacji ogólnej Klubu Polonia Bytom, a także da możliwość dalszego rozwoju futbolu w Bytomiu.

Z poważaniem, zawodnicy T.S. Polonia Bytom

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze