Lippi: Nie wypowiadam się na temat Cassana


Antonio Cassano po raz kolejny nie znalazł się w kadrze Marcello Lippiego, mimo że ostatnio gra na naprawdę wysokim poziomie. Konflikt szkoleniowca z piłkarzem trwa.


Udostępnij na Udostępnij na

Marcello Lippi zamiast Cassana wolał powołać Giampaola Pazziniego, który jest dość zaskoczony tym faktem. Jednakże trzeba podkreślić, ze były gracz Fiorentiny na tę nominację zasłużył. Antonio Cassano jest obecnie kluczową postacią w drużynie Sampdorii. Mało tego, najlepsze kluby włoskie chciałyby widzieć go w swoich szeregach. Dlaczego więc z jego usług nie korzysta szkoleniowiec reprezentacji Włoch?

– Cassana nie ma w naszej kadrze, prawda? Dlatego nie zamierzam się wypowiadać na jego temat. Z mojej strony to nie jest przejaw złośliwości. W zakresie moich obowiązków nie leży tłumaczenie się z moich powołań dla zawodników. Jestem rozliczany z wyników na boisku. – powiedział Marcello Lippi na konferencji prasowej.

Doświadczony szkoleniowiec powiedział także, że prawdziwym wskaźnikiem siły danego kraju jest gra reprezentacji narodowej, a nie klubów.

– Trzy lata temu zostaliśmy mistrzami świata i teraz nasz poziom jakoś drastycznie się nie obniżył. Gramy bardzo podobnie jak wtedy. Drużyny klubowe nie powinny wzorować się na angielskim stylu gry. Wystarczy spojrzeć na reprezentację. To my jesteśmy mistrzami świata! – zakończył selekcjoner reprezentacji Włoch.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze