Liga brazylijska na ostatniej prostej

37. kolejka ligi brazylijskiej nie przyniosła zaskakujących rozstrzygnięć. Czołowa trójka, Flumienense, Corinthians oraz Cruzeiro w komplecie zwyciężyły w swoich spotkaniach.

Fluminense miało sporo szczęścia w wyjazdowym spotkaniu z Palmeiras. Już w czwartej minucie gospodarze objęli prowadzenie, a autorem trafienia był Dinei. 15 minut później lider doprowadził do remisu za sprawą bramki Carlinhosa. Wynik meczu na 1:2 ustalił w 58. minucie 19-letni Tarta.

Ciężkie chwile przeżywało także trzecie w tabeli Cruzeiro. Po strzale Diego Mauricio zespół z Belo Horizonte przegrywał na wyjeździe z Flamengo. Gospodarze nie cieszyli się jednak z prowadzenia zbyt długo, bo już siedem minut później stan meczu wyrównał Roger. Bramkę na wagę trzech punktów dla gości strzelił w 68. minucie Thiago Ribeiro.

Najciekawsze widowisko kibice oglądali na stadionie Ressacada, gdzie Avai podejmowało Santos. Goście prowadzili już 2:0 po trafieniach Keirrisona i Neymara, lecz później w pojedynkę pogrążył ich 30-letni Caio. Filigranowy pomocnik jeszcze przed przerwą dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i doprowadził do wyrównania. Na dziewięć minut przed końcem spotkania dołożył trzecie trafienie, ustalając wynik meczu na 3:2.