Lech zwycięża reprezentację Kuby

W ostatnim sprawdzianie - przed startem w europejskich pucharach - piłkarze poznańskiego Lecha wysoko, bo aż 4:1, zwyciężyli pierwszą reprezentację Kuby. Drugiego gola podczas bieżących przygotowań do sezonu strzelił kapitan Kolejorza Piotr Reiss, któremu wiosną do bramki rywali trafić się nie udało. W czwartek w Baku podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się w I rundzie Pucharu UEFA z azerskim Xazar Lankaran.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych fani Lecha licznie przybyli na stadion przy ulicy Bułgarskiej (dostępna była tylko I i IV trybuna). Ponad 5 tysięcznej widowni nie przestraszyła nawet ulewa, która od 70 minuty przeszła nad stadionem. Piłkarze kibiców nie zawiedli, bowiem po dobrej grze rozgromili Kubę aż 4:1. Pierwszego gola dla Lechitów strzelił po akcji Rafała Murawskiego, kapitan Piotr Reiss. Co prawda goście zdołali odpowiedzieć trafieniem Lineresa, ale później piłka wpadała już tylko do bramki Kubańczyków.

Piłkarze Lecha gratulują kapitanowi Piotrowi Reissowi zdobycia gola.
Piłkarze Lecha gratulują kapitanowi Piotrowi Reissowi zdobycia gola. (fot. Hanna Urbaniak)

Druga bramka to celny strzał głową Hernana Rengifo. Jeszcze przed zmianą stron bramkarz reprezentacji Kuby Dany Luis Quintero po raz trzeci niedzielnego wieczora musiał wyciągać piłkę z siatki. Po akcji prawą stroną Sławomira Peszki niefortunnie interweniował Yusnavys Caballeros i posłał futbolówkę do własnej bramki.

W drugiej odsłonie meczu mimo zmian w składzie Lechici uzyskali ogromną przewagę. Było to szczególnie widoczne w pogarszających się z upływem minut warunkach atmosferycznych. W 66 minucie po zagraniu ręką we własnym polu karnym przez jednego z Kubańczyków prowadzący spotkanie sędzia Michał Leśniewski zdecydował się podyktować rzut karny, którego na gola zamienił Henry Quinteros.

W najbliższy czwartek poznaniacy wystartują w rozgrywkach Pucharu UEFA. W I rundzie zmierzą się z azerskim Xazar Lankaran. Mecz rozegrany zostanie w Baku.

Lech Poznań – Reprezentacja Kuby 4:1 (3:1)

Bramki: Reiss 9, Rengifo 22, Caballeros 38 (s), Quinteros 66 (k) – Linares 16

Lech: Kotorowski – Wojtkowiak, Bosacki (46. Djurdjević), Arboleda, Henríquez – Peszko (60. Wilk), Bandrowski (73. Machaj), Štilić (46. Quinteros), Murawski (26. Injac) – Rengifo (60. Cueto), Reiss (46. Lewandowski).

Zapraszamy do naszej Fotogalerii – gdzie można już obejrzeć zdjęcia z meczu Lech Poznań – Reprezentacja Kuby.