Lech z Lechią w hicie kolejki!


5 kwietnia 2013 Lech z Lechią w hicie kolejki!

Już dzisiaj o 20:45 na stadionie przy ul. Bułgarskiej miejscowy Lech Poznań podejmie Lechię Gdańsk. Gospodarze będą się chcieli zrewanżować za porażkę 0:2 w rundzie jesiennej. Poniżej zapowiedź tego spotkania.


Udostępnij na Udostępnij na

Mecz, o którym mówi się, że będzie hitem kolejki, powinien wzbudzić spore zainteresowanie. Lech, który nadal walczy o mistrzostwo Polski, nie może potknąć się z Lechią, która jeszcze nie utraciła szansy zagrania w europejskich pucharach. Po dwudziestu spotkaniach „Kolejorz” zgromadził 39 oczek. Goście dzisiejszego pojedynku, mimo że zajmują siódmą lokatę, to tracą tylko pięć punktów do miejsca premiowanego grą w Lidze Europy. 

Spotkania Lecha z Lechią zawsze obfitują w wielkie emocje
Spotkania Lecha z Lechią zawsze obfitują w wielkie emocje (fot. Agnieszka Skórowska/iGol.pl)

Historia rozegranych dotychczas spotkań prezentuje się bardzo interesująco. Lechia ostatni raz w Poznaniu zwyciężyła w sezonie 1965/1966 w ramach rozgrywek II-ligowych. Co ciekawie, w ostatnich dziesięciu meczach tych drużyn na stadionie Lecha aż ośmiokrotnie zwyciężali gospodarze. W ostatnim, rozegranym 15 kwietnia 2012 roku, Lech po bramkach Vojo Ubiparipa i Mateusza Możdżenia zwyciężył Lechię 2:1. 

Mariusz Rumak, trener Lecha Poznań, nie będzie mógł skorzystać z Manuela Arboledy, Patryka Wolskiego i Wojciecha Kędziory. Pod znakiem zapytania stoi również występ Kaspera Hamalainena, który może nie zagrać z powodów drobnych urazów, których nabawił się na meczach reprezentacji. O sytuacji Fina wypowiedział się trener „Kolejorza”. – Występ Kaspera Hamalainena jest możliwy. Dość szybko dochodzi do zdrowia, ale dopiero dzisiaj po południu będę wiedział, czy będzie mógł zagrać. Wszystko na razie idzie w dobrym kierunku, a on sam chce dzisiaj bardzo wystąpić. W składzie Bogusława Kaczmarka nie zobaczymy Krzysztofa Bąka, Bartosza Kanieckiego i Sebastiana Madery. Za żółte kartki musi pauzować Marcin Pietrowski. 

Na konferencji prasowej pojawił się Karol Linetty. – Powoli dochodzę do siebie po tej chorobie, ale w Szczecinie czułem, że nie jestem jeszcze gotowy, by rozegrać cały mecz. Teraz trener zadecyduje, czy zagram od początku. Lechia to jedyny zespół, który wygrał z nami u siebie. Teraz będziemy chcieli odegrać się na gdańszczanach i wygrać to spotkanie. Siedzi w nas złość, że nie możemy zwyciężyć w Poznaniu przy takim dopingu kibiców. Trochę brakuje nam szczęścia, ale na treningach robimy wszystko, aby to przełamać.

Oprócz niego kilka zdań dodał również trener Rumak. – Lechia to solidny zespół i jest to główne słowo, które cechuje tę drużynę. Trzeba ją zdominować, aby wygrać. My koncentrujemy się na sobie i chcemy narzucić swój styl gry. My jesteśmy Lech Poznań i musimy grać tak, jak chcemy. Chcemy grać w piłkę bez względu na to, czy Lechia będzie atakowała czy tylko się broniła. Wiem, że z Lechią się przełamiemy, a potem pójdziemy już tylko do przodu. Marcinowi Kamińskiemu zmarł dziadek, ale jest w stanie, aby grać. Cały czas zachował koncentrację na treningach.

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Szymon Marciniak.

Komentarze
~gifu (gość) - 11 lat temu

Jak dla mnie ten mecz nie jest HITEM.

Odpowiedz
Odśnieżacz (gość) - 11 lat temu

Nie wiem jak ty, ale ja nie widzę żadnego innego
równie interesującego spotkania w tej kolejce ;)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze