Lech wygrywa w Pucharze Polski

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 4:0. W kolejnej rundzie „Kolejorz” zmierzy się na wyjeździe z innym I-ligowcem, Miedzią Legnica, który bez problemu wygrał z Olimpią Grudziądz 3:0.

Ekipa z Poznania wszystkie cztery gole strzeliła po przerwie, a bramki zdobywali Teodorczyk, Ślusarski, Pawłowski i Drewniak. Podopieczni trenera Mariusza Rumak po szybkim odpadnięciu z eliminacji do Ligi Europy chcieli odkupić winy i zrobić kolejny krok do finału na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zawodnicy z Niecieczy nie chcieli im ułatwiać zadania, o czym może świadczyć wynik bezbramkowy po pierwszej części. W drugiej połowie to jednak goście dyktowali warunki gry i bez problemu odnieśli wysokie zwycięstwo. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, po tym jak w samej końcówce czerwoną kartkę dostał Dalibor Pleva.

Spotkanie o ćwierćfinał odbędzie się w Legnicy. Mecze 1/8 finału Pucharu Polski wyznaczono na 22 i 23 października oraz 5 i 6 listopada. Faworytami będą piłkarze Lecha.