Kuszczak antybohaterem

Sobota sensacji - możemy śmiało tak powiedzieć po tym co zobaczyliśmy w dzisiejszych meczach ćwierćfinałowych Pucharu Anglii.

W pierwszym meczu Portsmouth wygrało na Old Trafford po raz pierwszy od 50 lat i właśnie to zwycięstwo dało im awans do półfinału Pucharu Anglii.

„Pompey” wygrali z Manchesterem United 1:0 po bramce Sulley’a Muntari’egp z rzutu karnego.

Obie drużyny do meczu przystapiły w silnych składach, ale to „Czerwone Diabły” dominowały na boisku. Już w pierwszych minutach po faulu Distina na Ronaldo sędzia powinien podyktować rzut karny. Im dłużej trwał mecz tym lepsze okazje marnowali piłkarze z Manchesteru. Najpierw w 19 minucie do pustej bramki nie trafił Tevez (piłke wybił z lini Johnson), później po przerwie również do pustej bramki nie trafił Carrick (tym razem piłkę wybijał Distin).

Antybohaterem spotkania śmiało można nazwać Tomasza Kuszczaka, który w przerwie zmienił kontuzjowanego van der Sara. Polski bramkarz bezpardonowo zaatakował Milana Barosa po czym sedzią wskazał na „jedenastkę”, którą wykorzystał Muntari, a Kuszczakowi pokazał czerwoną kartkę. Przez resztę spotkania bronił Rio Ferdinand.

W drugim spotkaniu rozegranym na Oakwell Stadium również doszło do niespodzianki. Barnsley, które w poprzedniej rundzie wyeliminowało Liverpool tym razem odprawiło z kwitkiem obrońcę trofeum Chelsea Londyn. Wynik ten może tym bardziej dziwić, że „The Blues” wystąpili w naprawdę mocnym składzie.

Mecz zaczął się po myśli londyńczyków. Od samego początku przeważali i stwarzali groźne okazje raz po raz oddając strzały na bramkę drugoligowca, lecz ten również potrafił się odwzajemnić wyprowadzając kontry. Do przerwy utzymał się wynik 0:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i nadal dominowała Chelsea, lecz w 66 minucie po wrzutce Devaney’a i celnym strzale Odejayi’ego ku radości kibiców gospodarze wyszli na prowadzenie. Pomimo natychmiastowej zmiany ustawienia londyńczyków i wprowadzenia Pizarro za Belletti’ego wynik do końca meczu nie uległ zmianie i druga sensacja w rozgrywkach Pucharu Anglii dzisiejszego dnia stała się faktem.