Kucharski: Lech wygrał zasłużenie


4 kwietnia 2010 Kucharski: Lech wygrał zasłużenie

Zdaniem Cezarego Kucharskiego Lech Poznań zasłużenie pokonał Legię Warszawa w szlagierze 23. kolejki Ekstraklasy. Według dawnego reprezentanta Polski nie był to jednak mecz na jakimś wielkim poziomie.


Udostępnij na Udostępnij na

Cezary Kucharski pozytywnie ocenia występ Roberta Lewandowskiego
Cezary Kucharski pozytywnie ocenia występ Roberta Lewandowskiego (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

Ligowy hit na Bułgarskiej na żywo oglądał Cezary Kucharski – były gracz Legii, a obecnie manager Roberta Lewandowskiego. Po meczu chętnie podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

Za nami ligowy klasyk, trudno nie zapytać pana o opinię. Jak podobał się mecz?

Mecz nie stał na wielkim poziomie. Lech wygrał zasłużenie 1:0, gdyż stworzył więcej sytuacji strzeleckich. Drużyna z Poznania ma więcej atutów, przede wszystkim przednie formacje. Są to piłkarze, którzy w pojedynkę mogą rozstrzygnąć losy spotkania. Tym razem był to Stilić, innym razem byli to Lewandowski, Peszko czy Kriwec.  Wygrywają drużyny, które walczą oraz mają indywidualności. Legia nie może mieć pretensji o porażkę, bo tak jak mówiłem, Lech wygrał zasłużenie.

Czy będzie jakaś reprymenda dla Roberta Lewandowskiego? Sporo akcji zmarnował…

Cóż, Robert miał sytuacje i powinien strzelić bramkę. Jednak należy zauważyć, że dużo pracował i nie miał łatwo. Ważne, że jako napastnik dochodził do sytuacji strzeleckich. Karny na nim był ewidentny, to był błąd sędziego. Robert współpracował dobrze z partnerami, dochodził do wielu piłek. Uważam, że rozegrał dobre spotkanie.

Wspomniał pan, że mecz nie stał na wysokim poziomie. Kto jednak się wyróżnił i ma szansę na grę w dobrej, europejskiej lidze?

Lewandowski (uśmiech)

Rozmawiał Damian Jursza.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze