Kraków i Chorzów mają Euro (Prima Aprilis)


Kraków i Chorzów nie muszą czekać na decyzję UEFA o rozszerzeniu listy miast organizujących Euro 2012. Lwów oraz Dniepropietrowsk zrezygnowały z tej imprezy i dzięki temu Polska zorganizuje Euro w sześciu miastach.


Udostępnij na Udostępnij na

Chorzów i Kraków do dziś były miastami alternatywnymi. Oba te miasta od momentu przyznania Polsce i Ukrainie Euro 2012 starały się o organizację mistrzostw. Choć decyzja o rozszerzeniu listy miast mających organizować mistrzostwa nie została jeszcze przez UEFA podjęta, dziś nie ma to już żadnego znaczenia, bowiem z organizacji mistrzostw zrezygnowały Lwów oraz Dniepropietrowsk

Decyzję o tym czy mecze mistrzostw będą rozgrywane na sześciu, a nie na czterech stadionach UEFA miała podjąć w marcu. Tak się nie stało i decyzja miała zostać ogłoszona w kwietniu. Dziś gdy wiemy, że Ukraina zrezygnowała z organizowania mistrzostw w dwóch miastach, nie jest pewne co zrobi UEFA. Miejmy nadzieję że jakakolwiek decyzja w tej sprawie będzie pozytywna dla strony polskiej.

Lwów i Dniepropietrowsk zrezygnowały z organizacji Euro 2012 i wyraziły chęć przekazania tej organizacji Polsce. Decyzję o tym, że Lwów rezygnuje podjęły władze Lwowa, które były nieustannie krytykowane za opieszałość w przygotowaniach. Do tej decyzji przychylił się prezes Ukraińskiej Federacji Piłki Nożnej Hryhorij Surkis, chociaż wcześniej ostrzegał on – że jeżeli Lwów nie jest gotów do przyjęcia Euro to jego rolę mogą przejąć miasta rezerwowe czyli Charków lub Odessa. Dziwić może decyzja władz Dniepropietrowska, bowiem tam prace przy budowie stadionu szły zgodnie z planem. W sprawie tego miasta prezes Surkis się nie wypowiadał.

Komentarze
cegieła (gość) - 15 lat temu

Ten był całkiem pomysłowy i zabawny, gratulacje!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze