Koniec sezonu dla Augustyna


Wspólnie z Kamilem Glikiem miał stworzyć parę środkowych obrońców, która zatrzyma reprezentację Finlandii. Niestety poważny uraz kolana zamknął mu drogę do drużyny narodowej, przynajmniej do końca sezonu.


Udostępnij na Udostępnij na

Błażej Augustyn w polskiej lidze nie zachwycił. Jednak to, że ktoś nie błyszczy w ekstraklasie, nie znaczy, że się do niczego nie nadaje. Młodego Polaka wypatrzyli Włosi i od 2008 roku reprezentuje barwy Rimini Calcio, a ostatnio grającej w Serie A Catanii.

Dobre występy w pierwszym składzie zespołu sprawiły, że zainteresował się nim selekcjoner Franciszek Smuda. Mówiło się o tym, że Augustyn może być pewny powołania na zgrupowanie przed meczem z Finlandią. Niestety nasz zawodnik na treningu doznał poważnego urazu kolana i zmuszony będzie pauzować przez najbliższe cztery miesiące.

–  Próbowałem zablokować piłkę . Ten sezon już mam z głowy, ale możliwe, że już w sierpniu będę się przygotowywał z drużyną do kolejnych występów . Pocieszające jest to, że po tamtej kontuzji wróciłem lepszy i silniejszy, więc mam nadzieję, że tak samo będzie tym razem –  powiedział Augustyn.

Więcej zdjęć Błażej Augustyna na www.bialoczerwoni.com.pl

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze