Koniec kariery Thurama?


To miał być hit transferowy lata w Ligue 1. Doświadczony stoper, wieloletni reprezentant Francji, mistrz świata i Europy, Lilian Thuram miał zasilić stołeczne PSG. Tak się jednak prawdopodobnie nie stanie. Transfer ten został zablokowany niemal w ostatniej chwili, gdy paryscy medycy odkryli u weterana francuskiej piłki wadę serca.


Udostępnij na Udostępnij na

36-letni Thuram miał stać się prawdziwą ostoją grającej w kratkę defensywy PSG. Jednak całym francuskim środowiskiem piłkarskim wstrząsnęła wieść o chorobie Liliana, o której nawet pogłoski nigdy nie wydostały się z jego dotychczasowego klubu, FC Barcelony.

Badania wykazały, że Thuram ma problemy z sercem, te same, które kilka lat temu odebrały życie jego bratu. Sam piłkarz zwołał konferencję prasową, na której z jego ust padły te zadziwiające wielu słowa: „Niestety, nie zwołuję tej konferencji, by ogłosić moje przejście do PSG, lecz po to, ażeby ogłosić, iż lekarze wykryli u mnie poważną wadę serca. Wszystko wskazuje na to, że to to samo schorzenie, które miał mój brat i które kosztowało go życie na koszykarskim parkiecie.”

Na początku lipca doświadczony obrońca będzie miał robione testy medyczne. Dopiero po nich okaże się, czy wróci na boisko, czy zmuszony będzie zawiesić buty na kołku. A jeszcze niedawno wydawało się, że brak przejścia Thurama do PSG to kwestia braku dogadania się obu stron co do warunków kontraktu. Wszystko jednak wskazuje na to, że to z powodów zdrowotnych Francuz będzie musiał w dość smutnych okolicznościach zakończyć karierę.

Komentarze
~mateusz5539 (gość) - 14 lat temu

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbjjjjjjjjjjjjjjjjjj
jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjeeeeeee
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeedddddddddddddddddddddddn
nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
tttttttthhhhhhhurrrrammmmmm

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze