Kłopoty na A1


18 marca 2008 Kłopoty na A1

Przeciąga się termin związany z wyłonieniem wykonawcy śląskiego odcinka autostrady A1 Bełk - Świerklany. Fragment A1 przechodzący przez Śląsk został podzielony na 3 etapy. Podczas, gdy na odcinkach Sośnica - Bełk i Świerklany - Gorzyczki prowadzone są już prace, to na ostatni trzeci fragment tej trasy nie wyłoniono jeszcze wykonawcy.


Udostępnij na Udostępnij na

Obecnie najbardziej zaawansowane prace są na północnej części autostrady, odcinku Sośnica – Bełk. Na budowie widać już zarysy przyszłych wiaduktów, mostów i pasów jezdni. Jeśli nie będzie żadnych poważnych opóźnień to zgodnie z harmonogramem na początku przyszłego roku droga będzie oddana do użytku.

Autostrada A1 w budowie
Autostrada A1 w budowie (fot. mojeauto.pl)

Drugi fragment autostrady w budowie, to południowy odcinek Świerklany – Gorzyczki. Prace nad nim rozpoczęto w styczniu tego roku, a wjazd ciężkich maszyn na plac budowy poprzedziła praca saperów, którzy usunęli kilkaset niewybuchów z okresu II wojny światowej. Ten fragment autostrady ma zostać oddany na początku 2010 roku.

Najgorzej sytuacja wygląda na środkowym odcinku autostrady Bełk – Świerklany. Obecnie GDDKiA jest na etapie wyboru wykonawcy, jednak tu pojawiły się problemy. W lutym przetarg miał zostać rozstrzygnięty, ale nie doszło nawet do otwarcia ofert firm startujących w przetargu. Stało się tak, ponieważ jeden z oferentów zaskarżył część specyfikacji przetargowej i sprawa trafiła do trybunału arbitrażowego. Nie wiadomo ile trzeba będzie czekać na wyrok trybunału, więc obecnie nie jest znany termin rozstrzygnięcia przetargu jak i początku prac.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze