Klich z Pucharem Holandii!

Tego nie spodziewał się nikt. W finale Pucharu Holandii rozgrywanym w Rotterdamie, FC Zwolle rozbiło Ajax Amsterdam aż 5:1.

Spotkanie nie rozpoczęło się normalne. Od razu po pierwszym gwizdku sędziego, kibice Ajaksu rzucili na boisko niezliczoną ilość rac i służby porządkowe musiały uprzątnąć boisko. Chwilę potem petardę odpalił Ricardo van Rhijn, który huknął z całych sił zza pola karnego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Potem, po raz kolejny, fani z Amsterdamu wrzucili racę na boisko i sędziowie zeszli do szatni.

Murawa była w fatalnym stanie ze względu na rzucane na nią race przez kibiców. Następnie na płytę stadionu wyszedł Edwin van der Saar, który przy pomocy mikrofonu starał się uspokoić kibiców. Piłkarze obu drużyn wznowili mecz dopiero o godzinie 18:30. Potem fani Ajaksu się uspokoili, a dwa gole zdołał zdobyć Ryan Thomas, jednego dołożył Guyon Fernandez i po 23. minutach mieliśmy już 3:1.

W 35. minucie swojego drugiego gola zdobył wypożyczony z Feyenoordu zawodnik, który strzałem głową pokonał Vermeera. Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy już więcej goli i piłkarze Zwolle schodzili do szatni z trzema golami przewagi.

Piłkarze nie zdążyli dobrze wyjść na boisko, kibice nie zdążyli zasiąść na swoich miejscach, a Zwolle strzeliło kolejnego gola. Wtedy już było jasne, że Ajax nie zdoła się ponieść. Frank de Boer starał się coś zmienić w grze swojego zespołu. Na boisku pojawili się Poulsen oraz de Sa, ale i to nie pomogło. Co z tego, że mistrzowie Holandii byli częściej przy piłce, skoro kontry Zwolle były znacznie groźniejsze niż ataki amsterdamczyków.

Dobry mecz rozegrał Mateusz Klich, który na boisku spędził całe spotkanie. Polak w 60. minucie miał swoją okazję do zdobycia gola, jednak wówczas świetną interwencją popisał się Blind.

Spotkanie było bardzo dziwne, atakował Ajax, gole strzelało Zwolle. Podopieczni Rona Jansa, mogli wygrać zdecydowanie wyżej, ale kontry przez nich wyprowadzane pozostawiały wiele do życzenia. Nie ma co ukrywać. Zarówno piłkarze, jak i kibice amsterdamskiej drużyny mieli dzisiaj bardzo zły dzień i Zwolle w bezlitosny sposób zdołało to wykorzystać.