Kaka: Villa jednym z faworytów


Brazylijski pomocnik - Ricardo Kaka - wypowiedział się na temat listy piłkarzy nominowanych do zdobycia "Złotej Piłki". Jego zdaniem wśród pięciu piłkarzy, którym najbardziej należy się ta nagroda, znajduje się David Villa.


Udostępnij na Udostępnij na

Zawodnik AC Milanu przed rokiem zdobył nagrodę przyznawaną przez magazyn „France Futbol”. W tym roku, z powodu przeciągających się problemów ze zdrowiem, nie ma szans na powtórzenie sukcesu. Pokusił się jednak o wskazanie jednego ze swoich faworytów. Jego zdaniem, David Villa należy do piątki zawodników, pomiędzy którymi rozegra się walka o  „Balon D’Or”. David Villa jest świetnym napastnikiem. W ostatnim okresie osiągnął wielki sukces ze swoją reprezentacją i nawet wobec słabego poprzedniego sezonu Valencii prezentują wysoką formę. 

W tegorocznym triumfie Hiszpanii na boiskach Austrii i Szwajcarii 26- letni napastnik miał swój duży udział. Z czterema bramkami na koncie został królem strzelców imprezy. Niewykluczone, że gdyby nie doznał kontuzji na początku półfinałowego meczu z Rosją, to poprawiłby jeszcze  tę statystykę. Bezcenny wkład Villi w czerwcowy sukces Hiszpanów zauważa również Kaka

Reprezentacja Hiszpanii grała bardzo skuteczny i efektowny futbol, a w dodatku posiada kilka wielkich indywidualności, do których zalicza się David Villa. Do jego największych zalet należą: siła, szybkość oraz skuteczność.

W 7. kolejce Primera Division Valencia pokonała Numancię 4:0, a  dwie bramki zdobył David Villa. Oba gole były jego siódmym i ósmym trafieniem w tym sezonie, co pozwoliło mu wysunąć się na pozycję lidera w wyścigu o tytuł króla strzelców rozgrywek. Jeśli w najbliższym czasie zachowa taką skuteczność, to jego pozycja wśród kandydatów do zdobycia Balon D’Or wzrośnie nie tylko w rankingu Ricardo Kaki.

Komentarze
~Iza (gość) - 15 lat temu

On jest Spaniały!!!!!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze